shutterstock.com
StoryEditor

Chyba, ktorú by som už NIKDY nespravila. Vysnívanej práce som sa vzdala kvôli partnerovi

07.11.2021, 21:30
Vzťahy
Čo by ste našej čitateľke poradili?

Dlho som počúvala, že som karieristka, ktorá kvôli práci nestíha žiť, nemá vzťah a zrejme zmešká aj materstvo, lebo ho vymenila za naháňanie peňazí. Pritom som len normálne chodila do práce. Koniec koncov vzťahy sa nenadväzujú tým, že sedíte doma na zadku a čakáte, že u vás zazvoní princ na bielom koni. Ani nezvonil. Láska ma totiž nakoniec prekvapila na školení, kam ma poslala firma. Aj keď priznávam, že najskôr som tomu veľmi neverila.

Vyzeral ako typ, ktorý má na každý prst desať žien. Ale svojím vtipom a šarmom si ma nakoniec získal. A pomaly sme začali dávať dokopy naše dva životy, v ktorých sme doteraz rozhodovali, zarábali aj míňali sami za seba. Priznávam, boli sme opatrnejší, a chvíľu bolo, moje a tvoje, kým z toho vzniklo naše. Predsa len už dávno sme nemali osemnásť... Ale dali sme to.

Makám aj za teba!
Boli sme už nejaký čas fungujúci pár, ktorý dokonca uvažoval o spoločnej budúcnosti a deťoch, keď sa naša firma rozhodla odsťahovať svoj biznis za hranice. Mala som však možnosť vybrať si, či sa budem sťahovať aj ja, alebo prijmem štedré odstupné a skúsim to niekde inde. S polovičkou sme sa zhodli, že keďže sme sa práve zahniezdili, najlepšie bude zostať doma. Príležitosti boli, a určite aj budú. Navyše sme na to dvaja. „Na míňanie áno, ale ťahať to musím sám,“ šokoval ma ani nie po dvoch mesiacoch človek, o ktorom som si myslela, že mi bude oporou. A nielen teraz, ale celý život. Je pravda, že som nezobrala hneď prvú ponuku, ale niečo som už v živote dokázala, tak som sa nebála, že by neprišla ďalšia. On áno. Čoraz častejšie sme sa začali hádať kvôli peniazom. Vlastne o čomkoľvek sme začali, skončilo sa to pri nich. Bola som zrazu tá nezodpovedná a do vetra, ktorá nemyslí na zadné vrátka. Akoby ma vôbec nepoznal a pritom on trval na tom, aby som ostala tu.

O čo viac som si teda po tom všetkom istá tým, že sa nestratím, o to menej dôverou medzi nami. Vlastne som o ňu už asi prišla. Čoraz menej času totiž trávime spolu, keďže môj partner je väčšinu času v práci. A na moju otázku prečo dostávam jedinú odpoveď: Makám aj za teba! Má vzťah s takýmto človekom význam? Neviem si predstaviť, čo by robil, keby som išla na materskú...

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/vztahy, menuAlias = vztahy, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
17. júl 2024 17:26