Matyšák
StoryEditor

Ako si nepokaziť Vianoce vínom

20.12.2023, 00:00
PR Články

Vianoce sú sviatky pokoja a radosti. To, čo im predchádza, však pokojom a radosťou rozhodne nazvať nemôžeme. Každý sa snaží vybaviť milión vecí na poslednú chvíľu za neustálych tónov vianočnej hymny Last Christmas, v práci zhon pred uzatvorením roka, ešte dokončiť toto a tamto, do toho dilema čo z dlhého listu Ježiškovi vybrať deťom (áno, všetci by sme si priali, aby boli skromnejšie), až si nakoniec uvedomíme, že o dva dni je tu Štedrý deň. No a nezabudli sme popri tom na to, že by sme si mali dopriať počas sviatkov aj kvalitné pitie? A čo sa vlastne hodí na Štedrú večeru? S čím si je najlepšie pripiť na Silvestra? Je jedno, aké víno bude základom pre varené víno?

Aby ste si nepokazili Vianoce priemerným vínom zo supermarketu, spojili sme sa s hlavným someliérom vinárstva Matyšák, Erikom Dorušincom. Ten vám dá tipy a rady ako veľa neminúť a potešiť svoje chuťové bunky na maximum.

image
Matyšák

Kapor by mal plávať v krásnom víne

Najviac sa asi sústredíme na Štedrú večeru. Je to magický okamih, kedy sa stretnú najbližší a kedy aj tí najväčší tvrďasi zmäknú. Či je to na tanieri klasika kapor, šalát, kapustnica alebo volíte niečo iné ako rybu, chcelo by to zapiť niečím výnimočným. Vhodný výber kvalitného vína môže tú vzácnu chvíľu povzniesť a celkový dojem z gastronomického zážitku, na ktorý sa všetci tešíme, posunúť na vyššiu úroveň. Jedna vec je, čo zvoliť na prípitok, druhá vec je, čím "spláchnuť" štedrovečerné jedlo. "Na prípitok by som zvolil niečo výnimočné, čo sa vyslovene na takúto príležitosť hodí. Likérové víno portského typu Matyšák Portito rosso 10-ročné poteší okrem milovníkov vína aj tých, ktorí víno možno až tak často nepijú. Je to tzv. fortifikované víno, ktoré vzniká tak, že sa rozkvasený mušt doalkoholizuje vínnym destilátom, fermentácia sa zastaví a proces tvorby a zrenia prebieha dlhodobo v kvalitných drevených sudoch niekoľko rokov. Máme však aj novinku - 2 prírodne sladké vína v našej novej najvyššej línii Prestige Platinum - cibébové výbery Rizling rýnsky a Aurélius z Južnoslovenskej Mužle, čo sú naozaj jedinečné a vzácne vína", objasňuje Erik. Víno vhodné k samotnej večeri sa však už odvíja od toho, aké tradície dodržiavate. Azda najväčšou slovenskou klasikou je spomínaný kapor a majonézový šalát. Ako sa niekde hovorí, ryba pláva tri krát. Raz vo vode, druhý krát v oleji a tretí vo víne. "K tomuto tradičnému jedlu by som priradil niečo, čo z tohto neobyčajne obyčajného jedla spraví ešte väčší zážitok. Je to práve víno Rizling Vlašský Prestige 2022, pochádzajúci z najlepších polôh vinice Šomoď pri Hlohovci. Rizling vďaka svojej pikantnej kyselinke osvieži toto vyprážané jedlo a zároveň svojim dokonalo harmonickým, minerálnym telom podrží tento pokrm a povýši ho na vyššiu úroveň, tak ako sa na Vianoce patrí".  

Tieto vína v supermarketoch nenájdete, no viete si ich za príjemné ceny kúpiť na eshope, ale hlavne v Matyšák shopoch a vinotékach, kde momentálne hráte o dovolenku a ďalších 9 999 výhier a zliav.

image
Matyšák

Zabudnite na "otrepané" bublinky

Štedrovečerný prípitok však nie je jediný prípitok, ktorý nás čaká. Je tu samozrejme aj Silvester a potreba buchnúť nejaké to "šampanské". No neunavujú vás stále tie isté nudné bublinky, ktoré na vás vypadávajú každoročne z regálov supermarketov? Someliér Erik má na to jasný názor. "Slováci sú zvyknutí si kupovať rok čo rok na poslednú chvíľu to, čo je poruke v supermarketoch a väčšinou nehľadia na to, koľko cukru to má, ako sa to vyrába, ako to chutí. Len aby niečo na prípitok bolo. Ale nezaslúži si tento jedinečný okamih v roku, aby sme siahli po niečom lepšom a originálnejšom? Čo môžem jednoznačne odporučiť je Sekt brut Matyšák Methode traditionelle 2017, ktorý je vyrobený tradičnou metódou sekundárnej fermentácie vo fľaši s prirodzenou tvorbou CO2 v podobe jemného perlenia. Táto metóda je známa od 17. storočia, kedy mních menom Dom Perignon objavil spôsob výroby šumivých vín. Od tých čias sa metóda zachovala a využíva sa dodnes ako klasická francúzska metóda výroby šumivých vín. Každá fľaša sektu je tak doslova jedinečná. Sekt Matyšák zreje a zušľachťuje sa po dobu minimálne 18 mesiacov. Jeho verzia 2015 získala historické zlato pre Slovensko na prestížnej súťaži v Paríži" A my to môžeme iba potvrdiť, toto je extáza v ústach pre všetkých milovníkov bubliniek. Cena je ohľadom na toto všetko veľmi príjemná - 14,99€. Ak by to bolo pre vás však príliš nóbl, siahnite po sviežom Momente na štýl prosecca, ktoré je robené podobnou metódou, tzv. Charmatovou, a je dostupné za 6,99€, resp. jeho limitovaná "Asti" verzia za 7,99€.

image
Matyšák

Švagor sa vám za priemerné víno nepoďakuje

To sú prípitky, ale čo piť počas sviatkov, aby ste mali stále kvalitu a nehanbili sa ani pred návštevou? "Naše svetovo oceňované vínka z línie Prestige ulahodia každému milovníkovi vína. Naše vinárstvo spracováva takmer 30 odrôd z Južnoslovenskej a Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, takže výber je naozaj pestrý. To sú vína, ktoré v supermarketoch nenájdete, no pritom sa nejedná o nič nedostupné. Od 6 do 10 eur môžete mať aj víno, ktoré získalo zlato v Madride či Paríži", vysvetľuje Erik. 

Ak si hovoríte, že sú to dobré tipy a bolo by super toto všetko na sviatky mať a vyhodiť túto starosť z hlavy, vinárstvo Matyšák má v ponuke aj šikovný set - "Vianočný štrng", kde to máte všetko v jednom balíku. Set okrem vína na prípitky obsahuje aj napríklad víno vhodné na varenie. "Veľa ľudí podceňuje to, čo má byť základom vareného vína. Poviete si, že však keď to prevarím a prikorením, bude to ok. To však vôbec tak nie je. Nemusí to byť samozrejme drahé víno, ktoré zrelo v drevených sudoch. Ale malo by to byť svieže kvalitné červené, ktoré varením a pridaním korenín ešte viac vynikne. Ideálne vlastnosti ako jemná trieslovinka, ovocno-korenistý nádych a sviežu kyselinku má práve naše Svätovavrinecké", dodáva Erik. Takto vyskladaný set vrátane vína na varenie je tak jednoducho tá ideálna zostava. Doprajte si ho teraz za zvýhodnénú cenu.

Poponáhľajte sa, Vianoce sú za dverami a bola by škoda si ich pokaziť priemerným vínom. Na zdravie!

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
15. júl 2024 04:03