Za 20 rokov svojej existencie RMHC pomohla už 11 nemocniciam na SlovenskuMcDonald‘s
StoryEditor

Pridajte sa k vianočnej charitatívnej aktivite McDonald’s na pomoc deťom v nemocniciach

27.11.2023, 00:00
PR Články

McDonald’s od 24. novembra spúšťa ďalšiu charitatívnu aktivitu zameranú na pomoc chorým deťom v slovenských nemocniciach. Objednávkou balíčka náplastí v hodnote 2 eur teraz môžete aj vy pomôcť malým pacientom. Celý finančný výťažok bude podobne ako pri predchádzajúcich charitatívnych kampaniach venovaný neziskovej organizácii Ronald McDonald House Charities, ktorá od roku 2003 zlepšuje podmienky hospitalizácie chorých detí a ich rodín v slovenských nemocniciach.

Vianoce sú pre mnohých tými najkrajšími sviatkami roka. Je to čas, kedy rodiny spoločne zasadnú k štedrovečernému stolu a deti sa nedočkavo tešia na darčeky pod vianočným stromčekom. Niektoré deti však trávia Vianočné obdobie pobytom v nemocnici bez svojich najbližších. Tento rok im môžete opäť podať pomocnú ruku, a to vďaka charitatívnej aktivite neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC) prebiehajúcej vo všetkých reštauráciách spoločnosti McDonald’s na Slovensku, ale aj u donáškových partnerov.

image

Náplaste majú veselý dizajn 

McDonald‘s

„Hlavnou myšlienkou aktivity je ponuka balíčkov, ktoré obsahujú päť rôznych druhov náplastí na rany s veselými a farebnými motívmi za 2 eurá. Aj malá investícia do balíčka náplastí môže priniesť obrovský rozdiel do životov detí, ktoré v nemocnici trávia čas nielen v období Vianoc. Spoločne môžeme ukázať, že na tieto deti myslíme a že chceme pomôcť hospitalizovaným deťom a ich rodinám cítiť sa v nemocničnom prostredí lepšie,“ uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka spoločnosti McDonald’s na Slovensku a v Českej republike. Kampaň štartuje 24. novembra a bude trvať až do 23. decembra. „Som hrdá na to, že spoločnosť McDonald’s a jej zákazníci finančne pomáhajú týmto spôsobom navyšovať hodnotu výťažkov pre RMHC, ktorá sa podieľa na rekonštrukciách detských oddelení v slovenských nemocniciach,“ dodáva Poláčeková.

image

Rekonštrukcia priestorov detskej nemocnice v Nitre

McDonald‘s

Kam smerujú vyzbierané prostriedky?

Výťažok z predaja balíčkov bude venovaný neziskovej organizácii RMHC (Ronald McDonald House Charities), ktorá pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach aj prostredníctvom finančných prostriedkov vyzbieraných v reštauráciách už od roku 2003.

„Vďaka Vašej podpore pomáhate zlepšovať podmienky hospitalizovaným deťom a vytvárať zázemie pre ich rodiny, čo prispieva k ich liečbe. Počas celého predvianočného obdobia môžete jednoducho pomôcť a to zakúpením náplaste vo všetkých reštauráciách McDonald´s, z ktorých výťažok poputuje na rekonštrukcie a modernizácie nemocničných izieb, spoločných priestorov a oddychových zón detských oddelení v nemocniciach po celom Slovensku," dodáva Lucia Takáčová, riaditeľka Ronald McDonald House Charities.

image

RMHC systematicky zlepšuje podmienky hospitalizácie chorých detí 

McDonald‘s

Veľký dôraz tiež RMHC kladie na podporu rodín, ktorých deti sú hospitalizované. Verí, že čas strávený s rodinou v ťažkých chvíľach môže výrazne prispieť k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu uzdraveniu detských pacientov. Za 20 rokov svojej existencie organizácia pomohla už 11 nemocniciam na Slovensku, pričom výška pomoci sa vyšplhala na viac ako 910-tisíc eur.

Neziskovú organizáciu RMHC môžete podporovať celý rok

Na pomoc ďalším nemocniciam potrebuje nezisková organizácia RMHC vyzbierať nemalé finančné prostriedky. Zákazníci McDonald’s ju môžu podporiť rôznymi spôsobmi. Príjmy neziskovej organizácie tvoria najmä príspevky do kasičiek v reštauráciách McDonald’s či predaj nálepiek v podobe symbolických ručičiek, ale aj voliteľný príspevok pri zaokrúhlení ceny v rámci objednávky cez partnerské donáškové služby. Taktiež polovica z tržieb z predaja hranolčekov počas McHappy Day, príjem z 2 %, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald’s a od rôznych darcov putujú na podporu pripravovaných projektov. Päť centov z každého predaného menu Happy Meal venujú franšízoví partneri. Vďaka konceptu reštaurácií novej generácie môžu zákazníci prispievať na aktivity neziskovej organizácie RMHC aj prostredníctvom zaokrúhľovania pri platbe na digitálnych kioskoch.

image

RMHC rekonštruuje a modernizuje nemocničné izby, spoločné priestory a oddychové zóny

McDonald‘s
image

Kúpou náplastí môžete pomôcť aj vy

McDonald‘s

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
21. máj 2024 16:20