PMI
StoryEditor

Bezdymová jeseň: Staré návyky môžete zmeniť

25.10.2023, 00:00
PR Články

Bezdymová IQOS ILUMA ONE – cenovo dostupná alternatíva pre dospelé fajčiarky, ktoré nechcú prestať s fajčením. Cigarety v 21. storočí už dospelá fajčiarka a fajčiar nepotrebuje, a tak sú bezdymové alternatívy lepšou voľbou. Na trhu sú mnohé technologické vychytávky a jednou z nich je IQOS ILUMA ONE.

Posledné mesiace v tomto roku sú v znamení „dobiehania“ zameškaného, termíny sú často nemilosrdné a v kalendári sa navzájom „bijú“, čas uzávierok je tu tiež. Prichádzajú Dušičky a hneď na to pokračujeme vianočnými prípravami. Kolotoč, v ktorom sa dospelí nezastavia. A pri tom všetkom zhone často na seba zabúdajú aj dospelí fajčiari. Chceli by prestať so svojím zlozvykom, ale nemajú na to energiu, čas a ani motiváciu. Čo s tým? Existuje pre nich riešenie – dospelí fajčiari totiž často nedokážu prestať fajčiť zo dňa na deň. Východiskom pre nich môže byť bezdymová alternatíva IQOS ILUMA v elegantnom prevedení s dokonalou technológiou.

Veľkosť do vrecka a dizajn, ktorý poteší

Bezdymové zariadenie bez nahrievacej čepele v mnohých farebných prevedeniach prichádza v troch verziách. Dnes vám viac priblížime IQOS ILUMA ONE. Ide o cenovo dostupné zariadenie vreckovej veľkosti. Pri používaní bezdymových zariadení vzniká aerosól, ktorý obsahuje výrazne menej škodlivín ako cigaretový dym, a tak zriadenie ponúka čistejší spôsob ohrevu priamo zo stredu náplne.

Výhodou je aj fakt, že dospelý užívateľ má až 20 použití pri plnom nabití zariadenia a že zariadenie nevyžaduje čistenie. IQOS ILUMA ONE je oproti ostatným z rady IQOS ILUMA nutné zapnúť manuálne. Produkt nie je kompatibilný s predchádzajúcimi generáciami IQOS.

image
PMI

Vďaka tomuto zariadeniu si dospelý fajčiar už nemusí ničiť pľúca dechtom. Jedným z pretrvávajúcich mýtov totiž je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou podstatnej časti zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Dnes si tak ešte stále väčšina dospelých fajčiarov myslí, že nikotín je vinníkom a že je zodpovedný za tieto ochorenia. Vinníkom je však decht, ktorý vzniká pri horení cigarety, pretože predstavuje zmes chemických zlúčenín, a tie obsahujú karcinogénne a toxické látky nebezpečné pre naše zdravie. Nikotín ako stimulant síce vyvoláva závislosť, a preto nie je bez rizika, jeho účinky však podľa dostupných vedeckých poznatkov nie sú karcinogénne.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. júl 2024 06:30