Samsung
StoryEditor

Čo nás rozčuľuje pri sledovaní seriálov a ako s tým bojovať?

29.06.2023, 00:00
PR Články

Zlá viditeľnosť tmavých scén, rozmazaný pohyb alebo nepresný zvuk. To sú veci, ktoré môžu každého diváka poriadne rozčúliť. Stretávate sa s nimi pri sledovaní televízora aj vy? Ak áno, dá sa proti nim nejako bojovať?

Pravdou je, že ak vás tieto problémy trápia, nepomôže ani zvýšenie jasu, kontrastu a zvuku na maximum. Niektoré zariadenia jednoducho nie sú nastavené na sledovanie seriálov a ďalším faktorom je, že nevyužívajú nové technológie. Odpoveďou na tieto problémy sú napríklad televízory OLED od spoločnosti Samsung, ktoré vám pri sledovaní obľúbených seriálov poskytnú úplne iný zážitok, než na aký ste zvyknutí. V čom môžeme vidieť najväčší rozdiel?

Lepšia viditeľnosť za denného svetla

Veľký počet seriálov sa dá dobre sledovať len večer, v úplnej tme. Vtedy sa nemáme na čo sťažovať a všetko vidíme presne tak, ako máme. Problém však nastáva, ak sa rozhodneme sledovať novú epizódu počas dňa. Vtedy je obraz často tmavý a nevýrazný a nemôžeme jasne vidieť, čo sa v seriáli deje. Detaily sú takmer neviditeľné, takže musíme vstať z pohovky a zatiahnuť závesy alebo žalúzie, aby sme niečo videli.

To však nie je prípad televízora Samsung OLED. Ten totiž disponuje podsvietením obrazovky vo viacerých samostatných zónach a dokáže zabezpečiť vysoký jas a dokonalý kontrast, takže svoj obľúbený seriál môžete sledovať aj uprostred slnečného dňa a všetko uvidíte ostro, jasne a čisto.

image
Samsung

Aby ste konečne mohli sledovať aj tmavé scény

Ešte horšie sú takzvané nočné zábery. Jednotlivé farby sa začnú prelievať a my sa pozeráme na akúsi šedočiernu, rozmazanú plochu. V záujme dobrého príbehu sa tieto časti jednoducho snažíme prežiť, ale neraz nám tak uniknú kľúčové body v deji. Ak sa človek rozhodne sledovať seriál, ktorý je typický tmavšími farbami a ponurými scénami, čo je charakteristické pre väčšinu hororov, ale aj trilerov, drám či sci-fi, jednoducho má smolu.

S OLED sa však týchto žánrov nemusíte vzdať. Spoločnosť Samsung totiž použila samosvetelné pixely poháňané špeciálnou technológiou Quantum Dot, ktoré dokážu vykresliť aj tie najhlbšie odtiene čiernej. Môžete si tak vychutnať aj najtmavšie zábery plné napätia.

image
Samsung

Dokonale zachytený každý rýchly pohyb

Problém sa zvyčajne vyskytuje nielen vo vyššie uvedených prípadoch. Aj akčné filmy a televízne seriály môžu byť trápením. Prečo? Automobilové naháňačky, prestrelky a bitky sú niekedy jednoducho príliš rýchle na to, aby ich obrazovka dokázala prehrať tak, ako ich tvorcovia filmu zobrazili.

V týchto scénach sa postupne strácate a nedokážete rozoznať, kto s kým vlastne bojuje. Ani to by sa nemalo stávať, a preto sú televízory Samsung OLED navrhnuté tak, aby bol obraz dokonale plynulý a bez trhania, a to aj v naozaj rýchlych akčných filmoch.

image
Samsung

Pestré farby

Samotnou kategóriou sú farby. V porovnaní so zážitkom z kina nám často pripadajú nezaujímavé, nevýrazné a málo pestré. A to aj napriek tomu, že sledujeme obsah, ktorý streamovacie služby prezentujú ako vysokokvalitný. Takže hoci by sme mali v televízore sledovať krásnu zelenú džungľu alebo modré more, obraz na nás veľmi nezapôsobí.

Samsung OLED vás však podrží aj v tomto smere. Dokáže vykresliť nielen dokonalú čiernu, ale aj čistú bielu a dokonca aj sýte farby. Bez ohľadu na obsah bude teda čierna skutočne čiernou a modrá bude tou najmodrejšou modrou, akú ste kedy videli.

Veľkolepý zvuk

Veľkou výhodou nových seriálov je, že sa často natáčajú v technológii Dolby Atmos, teda pomocou technológie, ktorá vytvára priestorový zvuk. Nie každý televízor však umožňuje tento typ reprodukcie zvuku, takže prichádzame o efektné scény, v ktorých je napríklad vpravo rev dinosaura a zľava počujeme svišťanie guľky, ktorá sa k nemu blíži.

A práve reproduktory OLED sú tým, čo Dolby Atmos naplno využíva. Vďaka nim máte zaručené, že vás televízor naplno vtiahne do deja, takže si sledovanie obľúbených seriálov budete môcť užiť na maximum, bez akýchkoľvek rušivých zážitkov a nepríjemných skúseností.

Siahnuť však môžete aj po ďalších modeloch televízorov a soundbarov. K dispozícii sú Samsung Neo QLED TV, QLED TV s 8K a 4K rozlíšením, lifestylové televízory Samsung The Frame, The Serif, The Sero, soundbary alebo prenosný projektor The Freestyle. Zaujali vás nové televízory a chceli by ste rozšíriť ekosystém o ďalšie zariadenia Samsung? Na výber máte aj množstvo mobilných zariadení. Či už smartfóny Samsung Galaxy A54, sériu Galaxy S23, sériu Galaxy Z, hodinky Galaxy Watch5 Pro, slúchadlá Galaxy Buds2 Pro, prípadne tablety Galaxy Tab S8.

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. jún 2024 21:45