PMI
StoryEditor

Dovolenková sezóna a zlozvyky? Užite si svieže leto

16.06.2023, 00:00
PR Články

O pár dní tu máme prázdniny a s nimi prichádza čas dovoleniek. Exotika, more, ostrov, poznávací zájazd, výlet loďou alebo dovolenka na Slovensku. Každá dovolenka môže byť nezabudnuteľná – dôležité je užiť si pohodu a zabudnúť na stres a aj zlozvyky.

Čas odchodu na vytúženú dovolenku sa blíži? Túto sezónu bude opäť v kurze more, ale určite sa medzi nami nájdu aj milovníci hôr. Iní sa vyberú objavovať neprebádané miesta, ktoré mali zatiaľ možnosť navštíviť len prstom na mape. Pobaľte si tak nevyhnutné veci, urobte si manikúru, zájdite si na pedikúru a najmä zabudnite na stres a rovnako aj na zlozvyky, ktoré sa vás stále držia. Poznáte to všetci, leto praje dovolenkárom, ako inak!

image
PMI

Oveľa dôležitejší ako samotná destinácia je skutočný oddych – jeho kvalita, nastavenie mysle a to, že doprajete svojmu telu a hlave menší reset. Ak ste nestihli schudnúť do plaviek, netrápte sa. Zbehnite ešte na nákupy a doprajte si plážové šaty z ľahkých materiálov, ktoré môžu nejaké to kilo navyše zahaliť a naopak vyzdvihnúť vaše krivky a vy sa budete cítiť dobre. A keď už budete ležať na tej vysnívanej pláži, alebo budete zdolávať desiaty kilometer na turistike, či obehnete všetky pamiatky, skúste nechať zlozvyky za dverami. Ak fajčíte, skúste si dopriať detox od cigariet a zvážte, či by ste predsa len tie cigarety toto leto nevymenili len za čistý morský alebo horský vzduch. No a ak sa vám s týmto zlozvykom nedarí skoncovať, respektíve nechcete prestať fajčiť, tak potom môže byť riešením bezdymová alternatíva v podobe IQOS ILUMA.

 

Cigarety si do batožiny už nemusíte baliť, skúste radšej bezdymovú zmenu.

 

Áno, ten cigaretový dym nie je vôbec váš priateľ a pravdepodobne obťažuje aj vaše okolie. A je nielen škodlivý, ale navyše znepríjemňuje atmosféru v interiéri, pri stretnutiach, ale aj počas bežných aktivít vonku a teda aj počas dovolenky. Cigaretový zápach sa potom dokáže svojho spoločníka „držať“ skutočne dlho. Cítiť ho vo vlasoch, na pokožke, končekoch prstov a tiež z dychu. Doprajte si radšej príjemný letný parfum, telové mlieko s exotickou arómou, ovocné limonády a osviežujúce ľadové drinky a neničte si tieto vône a chute škodlivým dymom. A práve vďaka bezdymovým alternatívam už nehrozia dospelým užívateľom dymom nasiaknuté odevy, vlasy, pleť a ani dych. Elegantná a štýlová IQOS ILUMA v mnohých farebných prevedeniach a modernom dizajne môže podať dospelým fajčiarom pomocnú ruku.

image
PMI

Tipy, ako si zbaliť IQOS na cesty

  • Ak cestujete na dlhšiu cestu, pamätajte na to, že zariadenie by ste si mali uložiť na miesto, kde mu nehrozí počas horúčav prehriatie. Na pláži si ho tiež uchovajte v tieni.
  • Nezabudnite si zbaliť adaptér a prenosnú nabíjačku.
  • Ak cestujete do Ázie, overte si, či daná krajina nemá zákaz na používanie IQOS - napríklad to platí pre Maurícius, Indiu, Singapur, Thajsko, Taiwan a Vietnam.
  • Chystáte sa na cestu lietadlom? Potom si zariadenia zbaľte do príručnej batožiny ako aj vaše ostatné elektronické zariadenia s batériou. A nakoniec nezabudnite na to, že na palube lietadla sa nesmú používať zariadenia IQOS.

 

Vedeli ste, že...

...cigarety sťažujú dýchanie? Po úplnom prechode na IQOS môžu dospelí užívatelia lepšie dýchať, ako keby pokračovali vo fajčení, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi.

image
PMI

Poznáte pravdu o nikotíne?

Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní cigarety. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení cigarety.

Bezdymové zariadenie IQOS náplň nespaľuje, ale iba nahrieva. Navyše produkuje o 95 % menej škodlivín v porovnaní s cigaretami, čo však nepredstavuje zníženie rizika o 95 %. A dobrou správou pre dospelých fajčiarov je aj fakt, že aerosól sa nedrží na pokožke, vo vlasoch a necítiť ho ani z dychu či končekov prstov.​ A tak si môžu užiť bezdymovú leto a svieži dych.

 

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. máj 2024 03:35