PMI
StoryEditor

Zadymená domácnosť? Zbavte sa škodlivého cigaretového dymu

19.05.2023, 00:00
PR Články

Mesiac, keď sa všetko rozkvitne do krásnych farieb a kvety nádherne rozvoniavajú v nejednej domácnosti. Prečo si to pokaziť cigaretovým zápachom a radšej neodložiť cigarety bokom a dopriať si sviežosť? Skúste to bez dymu aj v máji a ideálne, ak vám to vydrží čo najdlhšie – navždy...

Užite si máj – mesiac lásky bez cigaretového dymu a so sviežim dychom. Cigaretový dym je nielen škodlivý, ale navyše znepríjemňuje atmosféru v interiéri, pri stretnutiach, ale aj počas bežných aktivít vonku. Dokáže sa svojho spoločníka „držať“ skutočne dlho. Cigaretový dym sa zostáva po ňom zápach vo vlasoch, na pokožke, cítiť ho na končekoch prstov a tiež z dychu a je nechceným spoločníkom dospelých fajčiarov a ich okolia.

image
PMI

Domácnosť dospelého fajčiara je, žiaľ, poznačená týmto zápachom, pretože dym sa drží aj na oblečení, kabátoch a bundách. Vďaka technológiám však existuje riešenie aj pre tých dospelých fajčiarov, ktorí sa svojho zlozvyku nevedia alebo nechcú vzdať a ich okolie si túto zmenu všimne a najmä pocíti okamžite. Vďaka bezdymovým alternatívam už nehrozia dymom nasiaknuté odevy ani dych. Elegantná a štýlová IQOS ILUMA v mnohých farebných prevedeniach a modernom dizajne môže práve im podať pomocnú ruku.

image
PMI

Vedeli ste, že pri horení cigarety vzniká veľké množstvo škodlivých látok a typická spálená chuť? Alebo, že cigarety sťažujú dýchanie?

Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení cigariet.

image
PMI

Nahrievaný tabak chutí inak než cigarety

Bezdymové zariadenie IQOS ILUMA svoju náplň iba nahrieva, nespaľuje ju. Tým vzniká o 95 % menej škodlivín v porovnaní s klasickými cigaretami. Po úplnom prechode na IQOS môžu dospelí užívatelia lepšie dýchať, ako keby pokračovali vo fajčení, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi.

image
PMI

A dobrou správou pre dospelých fajčiarov je aj fakt, že aerosól sa nedrží na pokožke, vo vlasoch a necítiť ho ani z dychu či končekov prstov.​ A tak si môžu vychutnať májovú bezdymovú romantiku...

image
PMI

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

 

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
27. máj 2024 13:42