Toyota Corolla Cross Hybrid so svojou modrou farbou vynikajúco kontrastovala s pamiatkami a krajinou.Daniel Hruška
StoryEditor

Instantné úniky: Tipy od blogerov na výlety autom v blízkosti slovenských hraníc

04.05.2023, 00:00
PR Články

Dva cestovateľské blogy, jedno auto a množstvo užitočných tipov. Aj takto by sa dala zhrnúť bilancia potuliek po blízkom okolí cestovateľov, ktorí stoja za blogmi She Makes Me TravelCestuj Za Menej. Na výletoch po Dolnom Rakúsku a Morave si vyskúšali Toyotu Corollu Cross Hybrid a odporúčaní majú viac než dosť – o lokalitách aj o aute.

Dolné Rakúsko plné histórie aj zvierat

Túto, každému Slovákovi zrejme známu, lokalitu sa rozhodli precestovať Veronika a Karol zo She Makes Me Travel. Ako sami konštatujú, ideálna oblasť pre tých, ktorí majú chuť si niekam vyraziť, no nechcú presedieť hodiny v aute.

image

Ergonómiu sedadiel a interiéru ocenila aj blogerka Veronika Rosputinská.

Veronika Rosputinská

Odporúčajú tu navštíviť napríklad rímske mesto Carnuntum (Bad Deutsch-Altenburg), ktoré je vzdialené iba 17 km od hraníc. Ide o pozostatky starovekého rímskeho mesta, ktoré je obnovené a návštevníkom ponúka jedinečný pohľad na reálie života v starovekom Ríme.

Ak máte radi zvieratá a/alebo cestujete s deťmi, výborným tipom na výlet je Groißenbrunn – obec, ktorá je len kúsok od známeho zámku Schloss Hof. Nachádza sa tu alpaková farma. Môžete sa poprechádzať s týmito krásnymi a pokojnými zvieratami, čo zrejme poteší najmä tých najmenších.

image

Corollu Cross blogeri ocenili aj pri prejazde po nespevnených cestách. Vďaka vyššiemu podvozku si poradila aj s menšími výmoľmi.

Veronika Rosputinská

Ďalším tipom od She Makes Me Travel je prírodná rezervácia Marchauen, kde sa môžete pokochať nielen krásnou prírodou, ale s trochou šťastia stretnete aj bociany. V tejto oblasti sú totiž zachované pôvodné mokrade a lúky, vďaka čomu sa táto oblasť teší jednému z najväčších výskytov kolónií bielych bocianov v strednej Európe.

Veľa miesta a hlavne bezpečnosť

Na cestách po Dolnom Rakúsku ocenili cestovatelia Veronika a Karol na Toyote Corolla Cross Hybrid predovšetkým množstvo priestoru. „Pôvodne som mala trochu obavy, že pohodlie vo vnútri kabíny pôjde na úkor batožinového priestoru, to sa ale nepotvrdilo. Aj napriek tomu, že vpredu aj vzadu máte dostatok priestoru – aj na bezproblémové vykladanie autosedačky – sme do kufra naložili všetko, čo sme potrebovali. Viete, typické výlety s rodinou, keď vlečiete kočík a tristo tašiek, a teda ešte aj výbavu na náš piknik v aute. Všetko sme tam s prehľadom naložili a ešte nám aj ostalo voľné miesto,“ popisuje Veronika.

image

Priestranný batožinový priestor pojme množstvo batožiny aj kočík. 

Veronika Rosputinská

Zrejme každý (a možno obzvlášť rodičia s deťmi) ocení, ak ich na výlety vezie čo najbezpečnejšie vozidlo. A povedzme si otvorene, moderné autá už dnes vedia vyhodnotiť niektoré situácie na cestách lepšie ako my.

„Pre mňa bol jednoznačne najlepší parkovací asistent, ktorý za vás zaparkuje. A to nie hocijako, auto má totiž k dispozícii obrazy zo štyroch kamier, ktoré spája do takmer 360° pohľadu na svoje okolie, vďaka čomu vie celkom obstojne zaparkovať na vopred určené miesto,“ hodnotí Veronika svoju skúsenosť.

image

S parkovacím asistentom s 360° pohľadom okolo auta zaparkujete aj v prípade, že nie ste najzdatnejší vodič.

Daniel Hruška

Asistencia, ktorá padne vhod

Vozidlo si na cestách po Morave vyskúšal aj cestovateľ Daniel z Cestuj Za Menej, ktorý rovnako ocenil jeho bezpečnosť. „Z môjho auta som zvyknutý na rôzne asistenčné systémy, ale tu ich bolo podstatne viac a dosť sa mi páčili. Hlavne na diaľnici. Celkom fajn fičúra bola, že si auto udržiavalo bezpečný odstup od vozidla pred ním a tiež od vedľa jazdiaceho auta. Tiež adaptívny tempomat, prípadne automatické svetlá potešia. Ja som si chvíľami pripadal, že už ani nemusím šoférovať a auto si išlo samo,“ popisuje svoju skúsenosť Daniel. A aké miesta vlastne objavil Daniel na Morave?

Morava – domov Hobitov?

Jedným zo skvelých tipov na výlet na Morave je Archeoskanzen Modrá – hlavne, ak ste milovníkom histórie. Ide o kópiu Veľkomoravského mestečka z 9. storočia, ktorá stojí na mieste pôvodnej keltskej osady.

„V skanzene nájdete repliky poľnohospodárskych budov, svätyne, príbytky, hradbu s palisádou či kamenný palác z obdobia Veľkej Moravy. Okrem toho tam pobehujú rôzne zvieratká: prasiatka, oslík, kozy, sliepky. Určite poteší aj malé deti. Nám sa tam dosť páčilo,“ konštatuje Daniel.

Ak ste fanúšikom Pána Prsteňov a Hobitov, určite zavítajte do obce Vrbice. Priamo v kopci sú tu zasadené unikátne vínne pivničky (miestny Hobbiton), ktoré môžete počas roka aj navštíviť – nie všetky a nie vždy sú otvorené, preto je ideálne sa informovať vopred.

image

Toyota Corolla Cross Hybrid je ideálne auto na výlet s rodinou, rodinný nákup či len obyčajné presúvanie sa. 

Daniel Hruška

Krásne a veľmi obľúbené miesto na Morave je Macocha – najznámejšia priepasť Moravského krasu, ktorá je zároveň aj súčasťou jaskynného systému Punkevní jaskyňa. Hlavne v lete však bývajú vstupy do jaskyne vypredané, a tak Daniel radí objednať sa radšej online.

Panoramatický výhľad aj „nadupaný“ zvuk

Daniel po návrate z Moravy ocenil na vozidle Toyota Corolla Cross Hybrid aj panoramatické okno a spotrebu. „Celkovo by som povedal, že je to ideálne autíčko na výlet s rodinou, rodinný nákup či len tak na vozenie po meste. A, prekvapivo, ani spotreba nebola tragická – po týždni jazdenia som sa dostal na priemerku 6,1 l/100 km, čo je na také veľké auto slušné,“ dodáva Daniel.

„Ja som si veľmi užila aj bezdrôtové nabíjanie telefónu pod stredovou konzolou a pán manžel zas jazzové rytmy vďaka 9-reproduktorovému audio systému JBL,“ uzatvára s úsmevom Veronika zo She Makes Me Travel.

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
23. júl 2024 10:23