Bontonfilm
StoryEditor

Michal Kubovčík, Juraj Hrčka a Hana Vagnerová tvoria milostný trojuholník v novej komédii Villa Lucia

08.03.2023, 00:00
PR Články

Známe porekadlo hovorí: za všetkým hľadaj ženu. Platí to aj o príbehu slovenskej filmovej novinky Villa Lucia. V úlohe femme fatale sa vo filme predstaví sympatická česká herečka Hana Vagnerová, o ktorej srdce zabojujú známi Slováci Michal Kubovčík a Juraj Hrčka.

Traja kamaráti, jedna žena, traja zlodeji, jedna vila. Takto by sa v skratke dala opísať Villa Lucia, ktorá je originálnym žánrovým mixom romantickej komédie a zlodejského filmu. O tom, že sa tvorcom podarilo tieto dva na prvý pohľad nesúrodé žánre spojiť do veselého celku, sa budete môcť presvedčiť na vlastné oči v kinách už 9. marca 2023.

Hoci hlavní hrdinovia sú tridsiatnici, ich príbeh a zároveň príbeh ústredného ľúbostného trojuholníka sa začal písať už na strednej škole. Tam sa spoznali kamaráti Gorazd (Michal Kubovčík), Cyril (Juraj Hrčka) a Svätopluk (Martin Meľo), ktorých priateľstvo prekonalo búrlivé obdobie puberty a pretrvalo až dodnes. Ustojí však ich kamarátstvo aj zistenie, že dvaja z partie milujú tú istú ženu? Touto osudovou ženou je Lucia Renerová (Hana Vagnerová), Cyrilova stredoškolská a Gorazdova súčasná láska.

image
Bontonfilm

Bývalá „triedna kráľovná“ Lucia krátkodobý pubertálny románik s Cyrilom rýchlo oľutovala, preňho sa však stala celoživotnou posadnutosťou. S odmietnutím sa nezmieril a rozhodol sa, že donúti Luciu pochopiť, ako sa mýli. Cyril si svojimi excesmi nakoniec vyslúžil súdny zákaz priblížiť sa k nej na menej ako 50 metrov a pobyt v psychiatrickej liečebni. Lucia zatiaľ našla útechu v náručí Cyrilovho najlepšieho kamaráta Gorazda.

Zlom v príbehu nastane, keď Cyril dostane nečakanú vychádzku zo psychiatrie a v rámci terapie sa chce Lucii za všetko ospravedlniť. To však ešte netuší, že jeho stredoškolská „obsesia“ je už zasnúbená s Gorazdom. Cyril si to napriek odhováraniu svojich dvoch najlepších kamarátov odhodlane namieri rovno do Luciinho rodného domu – prvorepublikovej vily nad mestom. Tú však zhodou okolností v tom istom čase plánujú vykradnúť dvaja skorumpovaní policajti (Vlado ČernýTomáš Mischura) a jeden beznádejne poverčivý taxikár (Zdeněk Godla). Tí považujú trojicu rozhádaných kamarátov za partiu konkurenčných zlodejov. Nastáva noc plná akcie, komických situácií a vtipných dialógov. Prežijú iba tí, ktorí držia spolu – hoci aj proti svojej vôli... Lebo „tú pravú“ môže mať iba jeden.  

image
Bontonfilm

Hoci Hana Vagnerová hráva postavy osudových žien pomerne často, podľa vlastných slov jej veľmi lichotí, že si ju režisér Michal Kollár vybral do úlohy Lucie. Spolupráca so slovenskými hercami je pre ňu vraj veľmi inšpirujúca. „Mám veľmi rada slovenských hercov. Podľa mňa sú silne emocionálni a energickí a to sa mi na nich páči,“ uviedla obľúbená česká herečka. Na pľaci sa prvýkrát stretla s Michalom Kubovčíkom, s ktorým si vo filme „užila“ aj množstvo horúcich bozkávacích scén. Ten si spoluprácu s českou kolegyňou tiež veľmi pochvaľoval: „Hanka je veľká profesionálka a dobrý človek.

Tvorcovia sa netaja tým, že by svojou „komédiou o prvej láske a poslednej vlámačke“ chceli slovenské diváčky a divákov konečne poriadne rozosmiať. „Milujem veselé filmy, rada by som ich robila čo najviac, ak by to bolo možné. Villa Lucia prichádza do kín práve v dobe, keď sa dobrá komédia zíde ako soľ. Som presvedčená, že ľudia dnes potrebujú zlepšiť náladu. Pre starosti a hádky sme sa zabudli spoločne smiať. Navyše, je to film o chlapoch a o tom, ako sa správajú, keď ich ženy nevidia, a to ma baví,“ uviedla producentka Jana Kluková.

image
Bontonfilm

Hoci hlavnými hrdinami filmu Villa Lucia sú muži, filmári ho od začiatku plánovali natočiť hlavne pre ženské publikum. Kto by sa totiž na pubertálnom správaní dospelých chlapov dokázal zabaviť lepšie ako práve ženy? Aj preto si producenti Michal KollárJana Kluková v spolupráci s distribučnou spoločnosťou BONTONFILM pripravili pre všetky dámy exkluzívne MDŽ predpremiéry, ktoré sa budú konať 8. marca v sieťach CINEMAX a KINO STAR po celom Slovensku, Cinema City v Bratislave, ako aj v kinách Golden Apple Cinema Liptovský Mikuláš, Mlyny Cinemas Nitra, v Kine Mier Považská Bystrica či Kine Stropkov a 9. marca v Kine Mier Senec. Na vybraných predpremiérach sa budete môcť stretnúť aj s hercami a tvorcami komédie Villa Lucia. Do celoslovenskej distribúcie film príde 9. marca.

TRAILER

 

 

Villa Lucia

Komédia o prvej láske a poslednej vlámačke

OBSADENIE

Michal Kubovčík

Juraj Hrčka

Martin Meľo

Hana Vagnerová

Vlado Černý

Tomáš Mischura

Zdeněk Godla

Robert Nebřenský

Boris Farkaš

Marta Maťová

Edita Koprivčević Borsová

TVORCOVIA

Scenár – Michal Kollár a Lukáš Sigmund

Réžia – Michal Kollár

Kamera – Matej Šomrák

Hudba – Matúš Široký

Strih – Michal Kollár

Zvuk – Tobiáš Potočný

MINUTÁŽ

112 min.

PRODUCENT

Jana Kluková a Michal Kollár

KFS production, s. r. o.

KOPRODUCENTI

TV JOJ

Gamespace, s. r. o.

FilmWorx

DISTRIBÚTOR

Bontonfilm

Film vznikol pod záštitou primátora Bratislavy Matúša Valla.

S PODPOROU

Audiovizuálny fond

Bratislavský samosprávny kraj

Hlavné mesto SR Bratislava

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
25. február 2024 20:34