AEG
StoryEditor

Objavte UniversalDose – inovatívnu zásuvku na pranie s kapsulami

08.02.2023, 00:00
PR Články

AEG si vždy zakladalo na prelomových technológiách v súlade s funkčnosťou a nadčasovým dizajnom. Tentokrát našu pozornosť zameralo na inovatívnu novinku v starostlivosti o bielizeň. AEG predstavuje patentovaný dizajn zásuvky UniversalDose, ktorá efektívne pracuje so všetkými druhmi pracích prostriedkov tým najlepším možným spôsobom, predovšetkým však prináša inovatívne využitie dávkovania gélových pracích kapsúl. Prispieva tak nielen k šetrnejšiemu a zároveň ekologickejšiemu praniu, ale dokáže navyše znížiť spotrebu vody, energií i pracích prostriedkov.

Patentovaná zásuvka na efektívne dávkovanie

Obľuba gélových kapsúl na pranie stále rastie. Sú koncentrovanejšie, účinnejšie a vyžadujú menej obalového materiálu. Ich vkladanie priamo do bubna práčky však nemusí byť vždy ideálnym riešením. Stáva sa, že kapsula sa nerozpustí správne a na bielizni môžu zostať zvyšky pracieho prostriedku, zvlášť pri stále viac odporúčanom praní pri nízkych teplotách. Preto AEG vyvinulo jedinečnú zásuvku UniversalDose, ktorá sa efektívne postará o využitie všetkých druhov pracích prostriedkov a aviváže, vrátane unikátneho použitia pracích kapsúl. Za vynikajúce výsledky získala zásuvka UniversalDose RedDot Design Award 2022, jedno z najvýznamnejších svetových ocenení za dizajn a kvalitu výrobkov.

Prepojenie inovatívnej technológie a dizajnu

image
AEG
Zásuvka UniversalDose je vyvinutá a patentovaná ako účinné riešenie pre všetky druhy pracích prostriedkov ako prací prášok, gél alebo aviváž, a navyše zahŕňa aj špeciálne vyhradený dávkovač na pracie kapsuly. V hlavnej komore zásuvky sa vytvorí vír, ktorý spoločne s vodnými tryskami efektívne rozpustí akýkoľvek druh pracieho prostriedku ešte skôr, než sa dostane do bubna k bielizni. Koncentrácia pracieho prostriedku je potom vo všetkých častiach bubna rovnaká a dochádza tak k aktívnemu praniu počas celého trvania hlavného pracieho cyklu. K výhodám inovatívnej zásuvky patrí aj jej efektívne samočistenie a nižšia hlučnosť pri vyplachovaní pracieho prostriedku a aviváže.

Účinnosť technológie vodných trysiek

image
AEG
Nová zásuvka práčok AEG UniversalDose využíva už spomínaný systém vodných trysiek, ktoré rozpustia kapsuly na pranie o 60 % rýchlejšie než keď ich vkladáte priamo k bielizni do bubna práčky, ako ste boli doposiaľ zvyknutí. Špeciálne vyvinuté trysky zmäkčia, prepichnú a rozpustia kapsuly priamo v zásuvke. Vďaka tomu dosiahnete dokonalé výsledky prania aj pri nízkych teplotách na 30 °C, napríklad pri rýchlom programe prania len za 59 alebo 69 minút (v závislosti od vybraného modelu práčky). Zníženie teploty prania na 30 °C je malá zmena, ktorá môže mať veľký vplyv na životné prostredie a umožní ďalší krok smerom k predĺženiu životnosti oblečenia a k udržateľnejšiemu životnému štýlu.

Viac na www.aeg.sk, Facebooku alebo Instagrame.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
20. júl 2024 05:36