Braun
StoryEditor

S epiláciou IPL budete mať hladkú pokožku niekoľko mesiacov

23.11.2022, 00:00
PR Články

Ktorá z nás by to nepoznala? Pokiaľ ide o odstraňovanie chĺpkov, počas chladných mesiacov sme (asi prirodzene) akési lenivejšie. Každodenné holenie je otravné a strnisko dorastá. Nohy síce schováme pod nohavice, ale mnohé z nás sa nepríjemnému pocitu nevyhnú. So značkou Braun sme si preto vás pripravili návod, ako sa ľahko a nadlho dopracovať k hladkej pokožke ako zo salónu.

Metód, ako sa zbaviť nežiaduceho ochlpenia je viacero, ale len jedna dokáže prerušiť cyklus opätovného rastu chĺpkov až na vyše pol roka. Nemusíte pátrať – skrýva sa za záhadnou skratkou IPL. Pomocou technológie IPL (intenzívneho pulzného svetla) sa dosiahne odstránenie chĺpkov svetelným impulzom, ktorý zničí vlasový korienok, takže sa zabráni ďalšiemu rastu chĺpkov. Znie to pomerne hrozivo, v realite je to bezpečná metóda, ktorá vás rýchlo a nadlho zbaví chĺpkov a navyše zabráni ich zarastaniu. Pomocou IPL môžete ľahko ošetriť nohy, líniu bikín, podpazušie, ruky, brucho alebo hornú peru, najmä ak si vyberiete takého šikovného krásavca, akým je Braun Silk-Expert Pro 5. Využíva až 10 úrovní intenzity, preto sa dokonale prispôsobí odtieňu vašej pokožky. Ošetrenie s týmto IPL epilátorom tak bude vždy bezpečné ako v kozmetickom salóne. Skoncujte s chĺpkami až na pol roka - my vám povieme, ako epiláciu IPL hravo zvládnete.

Päť krokov k hodvábne hladkej pokožke: Odstránenie chĺpkov pomocou IPL

image
Braun

1. Dôkladne odstráňte všetky viditeľné chĺpky

Keď máte chĺpky trochu vyrastené, vtedy je aj ten správny čas pripraviť sa na ošetrenie IPL. Najskôr sa ich však musíte zbaviť - napríklad mokrým holiacim strojčekom, alebo depilujte voskom. Keď na povrchu pokožky nezostanú žiadne chĺpky, osušte oblasť. Pokiaľ idete epilovať tvár, dokonale si očistite pleť až potom odstráňte všetky viditeľné chĺpky – aj tie najjemnejšie.

2. Vyberte si nástavec epilátora

Na výber máte štandardný  či presný nástavec epilátora podľa toho, ktorú oblasť tela chcete ošetriť. Braun Silk-Expert Pro 5 sa dodáva s presnou hlavou, ktorá umožňuje ošetrenie aj menších a citlivých oblastí tela, ako je tvár alebo línia bikín. Širokú hlavu využijete na epiláciu väčších plôch, napríklad hornej časti nôh. Keď spustíte ošetrenie – uistite sa, že je svetelné okienko úplne a priamo na pokožke. Zariadenie bude fungovať, iba ak dôjde k úplnému kontaktu s pokožkou.

image
Braun

3. Zvoľte správny režim

Pri väčších plochách tela môžete použite režim kĺzania, aby ste spustili viac svetelných impulzov. Ak to chcete urobiť, podržte tlačidlo stlačené a pohybujte zariadením po pokožke. Pre menšie plochy je najlepšie použiť presný režim stlačením a uvoľnením tlačidla. Zariadenie najvyššej rady Silk-Expert Pro 5 od Braun je také rýchle, že epilácia oboch nôh vám zaberie menej ako 5 minút! Produkuje až  125 zábleskov za minútu.

Tip: V prípade citlivých oblastí alebo ak používate IPL prvýkrát, odporúčame zvoliť citlivý alebo mimoriadne citlivý režim.

image
Braun

4.Epilácia do diára!

Nespoliehajte sa na pamäť, zaznačte si, kedy ste s epiláciou začali. Prístroj používajte raz týždenne počas 4 až 12 týždňov a už po mesiaci zbadáte prvé výsledky.

5. Pokožku hydradujte, prístroj opatrujte

Bezprostredne po ošetrení môže byť vaša pleť (napr. na tvári) mierne napnutá či začervenaná, čo však odznie najneskôr v priebehu niekoľkých hodín. Je vhodné hydratovať ju osvedčeným pleťovým krémom. Nezabudnite ani na svojho pomocníka – po každom použití vyčistite okienko svetla na epilátore tak, že ho utriete.

Technológia IPL je bezbolestná, ale nie je vhodná pre každého. Nefunguje na svetlých blond, ryšavých, šedivých alebo bielych vlasoch. Ošetrenie by sa nemalo vykonávať na materských znamienkach, pehách a nie počas tehotenstva alebo dojčenia.

Takže už viete, čo si napísať na zoznam vianočných prianí? Že nie?

image
Braun

Náš tip pod váš stromček: Braun Silk-Expert Pro 5

Vyše pol roka bez chĺpkov – to je ponuka tohto experta, ktorá sa neodmieta. Prvé výsledky sa dostavia už po 4 týždňoch používania. Vďaka technológii Skin Pro 2.0 automaticky optimalizuje silu každého záblesku podľa odtieňa pokožky a tri režimy citlivosti znižujú intenzitu svetla. Je teda maximálne šetrný k tým najcitlivejším partiám, ku ktorým patrí tvár, podpazušie či oblasť bikín. Braun Silk-Expert Pro 5 patrí medzi najrýchlejšie IPL epilátory, epiláciu oboch nôh zvládnete už za 5 minút. Prístroj využíva kvalitnú lampu, ktorá vydrží 400 000 zábleskov. Vďaka tomu vám môže slúžiť až 22 rokov! A bonusom je dozaista štýlové prémiové púzdro, ktoré oceníte na cestách, ale môže byť aj efektnou ozdobou na poličke v kúpeľni. V cene od 519 eur.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. júl 2024 11:42