Bontonfilm
StoryEditor

Kristína Svarinská a Martin Hofmann budú mať bábätko. V novej komédii Striedavka si zahrali životných partnerov

26.07.2022, 01:01
PR Články

Česko-slovenská komédia Striedavka, ktorá príde do našich kín už 28. júla, je plná obľúbených hercov. Kristína Svarinská sa v nej predstaví s tehotenským bruškom, Eva Holubová ako jej babka so začínajúcim alzheimerom, Anna Polívková a Jitka Čvančarová zase v úlohách drsných ragbyových hráčok. Ich trénera bude hrať skvelý Martin Hofmann.

Film s humorom a nadhľadom rozpráva o komplikovane prepletených rodinných a partnerských vzťahoch, ktoré postavám zamotá striedavá starostlivosť o deti. Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Päť detí spolu s jednou babičkou teda striedavo pendluje medzi tromi domácnosťami. Zorganizovať také veľké množstvo ľudí dá naozaj zabrať.

 

Hrdinovia sa zložitú a zároveň komickú situáciu snažia vyriešiť prísnymi pravidlami a harmonogramom, lenže v partnerských vzťahoch žiadny plán nepomôže. O svoje šťastie a lásku tak budú musieť všetci predsa len zabojovať. „Myslím si, že vo všeobecnosti sa život a vzťahy naplánovať nedajú a že takáto snaha môže pôsobiť skôr komicky. Organizácia praktických vecí je však celkom dôležitá, pretože eliminuje zmätok, ktorého výsledkom je často zúfalá a zlá improvizácia,“ vyjadril sa k tejto téme Martin Hofmann, ktorý v komédii Striedavka vystupuje ako najväčší plánovač. „Moja postava trénera ženského ragbyového družstva má čoraz viac detí, ale jeho zaujíma predovšetkým šport. Zrejme má pocit, že sa to v tej rodine nejako všetko urobí samo. Nemyslí to zle, má dobré srdce. Celkom ho vystihuje situácia, keď svojej partnerke a matke svojho dieťaťa, ktorú si však akosi zabudol vziať, povie, že jej to dieťa teda postráži. Je skrátka milý!“ opísal herec so smiechom svojho hrdinu.

image
Bontonfilm

Martinovu životnú partnerku vo filme stvárnila krásna Slovenska Kristína Svarinská. Ako naznačuje trailer, táto dvojica si v príbehu prejde aj krízou, keďže Honza v podaní Martina Hofmanna sa akosi nemá k tomu, aby svoju polovičku požiadal o ruku, hoci už spolu majú dieťa. Zuzane, ktorú si zahrala Kristína, z neho raz pretečú nervy a  vyhodí ho z domu. V skutočnom živote má však táto herecká dvojica veľmi pekný, kamarátsky vzťah. „Toto je môj Martin Hofmann, parťák do pohody aj nepohody, budúci otec môjho filmového dieťaťa a hlavne môj obľúbený človek,“ napísala Kristína Svarinská na svojom Instagrame k spoločnej fotke s českým hercom. „Mám šťastie na tých svojich kolegov. A na tých českých ani nehovorím...“ vyznala sa ďalej herečka.

image
Bontonfilm

Vo komédii Striedavka má okrem rodinných a partnerských vzťahov dôležitú úlohu aj šport, konkrétne ragby. Pre Annu PolívkovúJitku Čvančarovú bola údajne táto netradičná športová disciplína jedným z hlavných dôvodov, prečo sa rozhodli svoje roly prijať. „Okolo ženského ragby aj ragby vo všeobecnosti sa pohybujú naozaj skvelí ľudia, ktorí sú féroví nielen v športe, ale aj v živote. To ma očarilo a je to jeden z mojich najsilnejších zážitkov z natáčania,“  prezradila Jitka Čvančarová. „Na nakrúcaní ma asi najviac bavilo ragby. A čo bolo na natáčaní najhoršie? Tiež ragby,“ dopĺňa svoju hereckú kolegyňu so smiechom Anna Polívková. V deň natáčania hlavného zápasu na pražskom štadióne na Strahove im totiž neprialo počasie. „Začalo nám pršať, čím sa všetko skomplikovalo, ale myslím si, že vďaka tomu budú mať tieto scény vo filme tú správnou atmosféru,“ prezradila herečka.

 

Počasie filmárom skomplikovalo aj natáčanie záberov, v ktorých sa celé herecké osadenstvo počas rodinného stretnutia ocitne v bazéne. Nakrúcanie prebehlo minulý rok na jeseň a v deň, keď sa točila dôležitá bazénová scéna, sa poriadne ochladilo. Štáb teda narýchlo celý bazén vyhrial, aby sa natáčanie zaobišlo bez nachladnutí. Jedine Jitka Čvančarová tento krok neocenila. „Otužujem sa a voda v bazéne bola pre mňa až príliš teplá,“ uviedla so smiechom herečka, ktorá s Annou Polívkovou cez prestávky zabávala všetkých prítomných spoločným „akvabelským“ vystúpením.

image
Bontonfilm

Slovenskí diváci si komédiu Striedavka budú môcť vychutnať v kinách už 28. 7. 2022. Tí, ktorí dovtedy nevydržia, majú možnosť zájsť si aj na predpremiéru – už 26. 7.Cinema City Aupark a 27. 7. v sieti multikín CINEMAX po celom Slovensku, v multiplexoch MLYNY CINEMAS Nitra, Golden Apple Cinema Liptovský Mikuláš, Kino STAR Lučenec, ZvolenPrešov.

 

TRAILER:

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. jún 2024 10:31