Answear
StoryEditor

Wear&Share – upracte si šatník pre dobrú vec vďaka novému projektu Answear.sk

19.07.2022, 00:00
PR Články

Módny eshop Answear.sk spustil projekt Wear&Share určený všetkým ľuďom, ktorým záleží na zlepšení stavu našej planéty. Projekt bude pokrývať celé územie Slovenska a podporí Nadáciu Ekopolis a jej projekt výsadby stromov „Sadíme budúcnosť“. Každý kilogram oblečenia sa počíta!

image
Answear

Až 95 % oblečenia sa dá opätovne použiť alebo spracovať. Answear.sk tento proces uľahčí a pomôže chrániť životné prostredie. Vďaka kampani Wear&Share vybavíte všetky formality spojené s odovzdaním textilu za pár okamihov prostredníctvom intuitívnej webovej stránky: https://wearshare.answear.sk/.

image
Answear

Prispieť môžete aj vy!

Myšlienka Wear&Share je veľmi jednoduchá - nepotrebné oblečenie stačí zabaliť do plastového vreca alebo krabice, ktorú máte doma. Takto zabalené oblečenie bude možné doručiť na vybrané odberné miesto GLS alebo odovzdať kuriérovi, ktorý si ho vyzdvihne priamo u vás doma alebo v práci. Kuriérska služba aj preprava na odberné miesto GLS sú bezplatné. Vyzbierané oblečenie takto získa nový život a zároveň podporí Nadáciu Ekopolis a jej projekt „Sadíme budúcnosť“.

image
Answear

Vaše staré oblečenie ešte poslúži jedným z týchto spôsobov:

  • Oblečenie sa predá v mestách a krajinách, ktorých obyvatelia si nemôžu dovoliť nové oblečenie.
  • Z oblečenia, ktoré darujete, sa stanú napríklad čistiace utierky alebo vysokokvalitný papier.
  • Vlákna získané z oblečenia nevhodného na nosenie sa použijú v automobilovom priemysle napr. na výrobu tlmiacich a izolačných materiálov.
image
Answear

Prečo pomôcť s výsadbou stromov?

Vaša pomoc prispeje nielen k zníženiu potenciálneho odpadu, ale aj k zvýšeniu počtu stromoradia. Stromy sú totiž účinným spôsobom ochrany pred klimatickými zmenami. Zohrávajú dôležitú úlohu pri zmierňovaní skleníkového efektu tým, že zachytávajú škodlivý oxid uhličitý a premieňajú ho na tak potrebný kyslík. „Uvedomujeme si, že v módnom priemysle je v oblasti ochrany životného prostredia čo robiť. V Answear.sk chceme zaviesť ekologickú politiku - projekt Wear&Share je jej prvým krokom a čaká nás ešte mnoho ďalších," hovorí Nicole Groesslová, Country Manager CZ/SK.

image
Answear

Urobte si poriadok v šatníku…

Ambasádormi projektu Wear&Share na Slovensku sú influenceri Milan bez mapy, Sweet lady lollipop, Adriazia  Barbora Bakoš či Fashionspy.sk. Zapojte sa a odovzdajte oblečenie na opätovné použitie aj vy! Prispejete tak k zvýšeniu počtu stromov a urobíte krok k podpore enviromentálneho povedomia.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
17. júl 2024 09:19