Biela perla
StoryEditor

Súvisí citlivosť zubov s genetikou? Aj citlivé zuby sa dajú bieliť

16.05.2022, 00:00
PR Články

Sú rodiny, v ktorých sa citlivosť zubov a odhalené zubné krčky vyskytujú častejšie. Najväčší vplyv na ich citlivosť má však príliš časté čistenie, abrazívne pasty, peroxidové bielenie, tvrdé kefky, škrípanie zubov, konzumácia kyslých nápojov a potravín atď. Dá sa s týmto problémom pasovať a zároveň si dopriať biely úsmev?

BIELENIE CITLIVÝCH ZUBOV SO ZUBNOU PASTOU

Pre precitlivené zuby je charakteristická ostrá, krátka bolesť. Jedným z dôvodov citlivých ďasien a zubov je strata minerálu hydroxyapatitu, ktorý je hlavnou zložkou skloviny zuba. Jeho kryštály sú prirodzenou súčasťou našich kostí a zubov. Je bohatý na vápnik a fosfor.

Na stratu hydroxyapatitu má vplyv každý výkyv pH do kyslých hodnôt. Toto sa deje po každom jedle a chvíľku trvá, kým sa vďaka slinám vráti pH do neutrálnych hodnôt. Najhoršie je to po konzumácii cukrov. V praxi je teda lepšie zjesť celú čokoládu naraz, ako ju pojedať celý deň. Hydroxyapatit je rozpustný minerál, ktorý sa rozpadá pri pH nižšom ako 5,5. Deje sa to najmä pri vzniku zubného kazu.

Hydroxyapatit sa rozpúšťa aj kvôli strave a nápojom s kyslým pH. Sú to napríklad citrusy, víno, kola, káva, ocot atď. K jeho strate môže taktiež prispieť časté zvracanie, reflux, kyslé lieky (vitamín C, kyselina acetylsalicylová..) alebo aj vonkajšie bielenie.

Ďalším prípadom je používanie tvrdých zubných kefiek, abrazívnych pást a nesprávnej techniky čistenia zubov. Vtedy môže dôjsť k odhaleniu zubných krčkov.

image
Biela perla

Ak si chceme bieliť citlivejšie zuby, prvým krokom je vybrať si správnu zubnú pastu. Tá by nemala byť abrazívna a zároveň by mala svojím zložením pomôcť zregenerovať zubnú sklovinu.

Zubná pasta :sensitive whitening má veľmi nízke RDA (index abrazivity – index mechanického čistenia), čo je veľmi dôležité pri citlivých zuboch (pasta je šetrná k zubnej sklovine) a obsahuje až 98 % prírodných látok. Vďaka hydroxyapatitu remineralizuje zubnú sklovinu a zároveň jemne bieli vďaka enzýmu Glukózo-oxidáza, ktorý sa prirodzene nachádza v našich slinách a jemne rozpúšťa zafarbenia zo zubnej skloviny, a tak zabezpečuje jej bielenie bez poškodenia. Fluór v paste chráni pred zubným kazom. Ochrana ďasien, antibakteriálny účinok a sviežosť sú zabezpečené obsahom levanduľového a citrónového oleju.

 

Čo hovorí na jej zloženie zubná lekárka?

„Lokálna aplikácia fluoridov je viac než priaznivá, vďaka fluoridom v pastách je naša sklovina odolnejšia. Poslednú dobu sú v popredí na trhu zubné pasty s obsahom hydroxyapatitu, tento materiál sa prirodzene vyskytuje v sklovine, v zubovine a aj v zubnom cemente, dodáva zubom silu a pevnosť. Kryštály hydroxyapatitu majú za úlohu obnoviť a remineralizovať vzniknuté demineralizácie skloviny. Zubná pasta s obsahom hydroxyapatitu, fluroridu a vápnika, a teda práve biela perla :sensititve whitening jemne remineralizuje poškodené miesta zubnej skloviny. Týmto hydroxyapatit predchádza vzniku zubného kazu a napomáha udržať zuby silné a mineralizované. Zároveň znižuje vplyv kyslých nápojov a potravín na zuby, chráni sklovinu a znižuje stratu minerálov a riziko vzniku erózií. Jeho obsah v paste má pozitívny vplyv na prechádzanie citlivosti zubov, pretože vytvorí na povrchu zuba ochrannú vrstvu,vysvetľuje zubná lekárka MDDr. Andrea Hrubá.

image
Biela perla

 

HĹBKOVÉ BIELENIE CITLIVÝCH ZUBOV S BIELIACOU KÚROU

Enzymatické (oxidačné) bielenie je šetrnejšie k zubnej sklovine. Nebojte sa teda siahnuť popri paste pre citlivé zuby aj po 14-dňovej kúre na domáce bielenie zubov od bielej perly, ktorá nespôsobuje citlivosť zubov. Táto slovenská značka z Kežmarku ju má v portfóliu už vyše 20 rokov!

:bieliaci systém na oxidačnej báze s obsahom enzýmu Glukóza Oxidáza, ktorý sa v malom množstve prirodzene nachádza v našej ústnej dutine (v slinách). Ide o klinicky testovanú 14-dňovú domácu bieliacu kúru, ktorá hĺbkovo vybieli zafarbenia bez citlivosti zubnej skloviny a ďasien. Odstraňuje každodenné zafarbenia na zuboch spôsobené potravinami, nápojmi alebo nikotínom. Výsledkom je až od 2 do 7 odtieňov* prirodzene belší a jasnejší úsmev, ktorý vydrží niekoľko mesiacov. Viditeľný efekt bielenia sa prejaví už po 5 dňoch, avšak počas celej doby kúry by ste mali eliminovať červené víno, kávu či fajčenie, ktorí sú azda tými najväčšími škodcami!

 

V hlavnej úlohe enzým Glukóza Oxidáza

Enzým Glucose Oxidase, ktorý je prirodzenou súčasťou našich slín, zabezpečuje enzymatické bielenie povrchových znečistení zubnej skloviny. Táto 14-dňová kúra, :systém na domáce bielenie, obsahuje aj chloritan sodný (Sodium chlorite), ktorý v kombinácii s kyselinou citrónovou (Citric Acid) zase zabezpečujú dvojfázové bielenie zubov a odstránenie hĺbkového znečistenia skloviny.

„Akékoľvek bielenie je zásahom do štruktúry zubov či už vo väčšom, alebo menšom meradle, náš bieliaci systém nevynímajúc Pred bielením zubov odporúčame ísť na prehliadku k stomatológovi, ktorý určí, či sú zuby a ďasná v stave, ktorý je vhodný na bielenie.  V našom :systéme sme zvolili alternatívnu formu bielenia (oxidačné – enzymatické) a na zmiernenie príznakov po bielení odporúčame dostatočný odstup (min. 6 mesiacov) medzi bieleniami a používať zubnú pastu pre citlivé zuby :sensitive whitening, ktorá po bielení pomáha remineralizovať zubnú sklovinu vďaka hydroxyapatitu. Tým pádom znižuje citlivosť zubov. Pasta je vďaka nízkemu RDA 9 veľmi šetrná k zubnej sklovine, nepoškriabe.  O kvalite a účinnosti :systému svedčí predovšetkým dlhoročný záujem a recenzie našich lojálnych a spokojných zákazníkov, ktorí sa postarali o to, že :systém na domáce bielenie zubov má u nás svoje pevné miesto už 20 rokov, hovorí Inés Peško (Juríková), dcéra a vnučka zakladateľov :bielej perly.

Zubné pasty biela perla® sú výnimočné predovšetkým ich enzymatickou receptúrou a prírodnými bylinnými extraktmi, ktoré zuby bezpečne vybielia bez poškodenia zubnej skloviny. Vyznačujú sa predovšetkým nižšou abrazivitou. Nájdite si svojho favorita!

Tip: Ideálne je používať 2 zubné pasty, jednu ako tzv. dennú a druhú ako tzv. nočnú, aby vaša ústna dutina dostala všetky potrebné látky a minerály, ktoré aktuálne potrebuje.

* výsledky bielenia sú individuálne, závisia od typu zubnej skloviny a od presného dodržiavania pokynov počas bielenia.

 

Nájdete v lekárňach, drogériách a na www.bielaperla.sk

 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
20. júl 2024 05:37