Komédia MATKY prichádza do kín v sprievode pesničky Ondřeja Brzobohatého, Bereniky Kohoutovej a Jakuba PrachařaMATKY
StoryEditor

Komédia MATKY prichádza do kín v sprievode pesničky Ondřeja Brzobohatého, Bereniky Kohoutovej a Jakuba Prachařa

10.12.2020, 23:00
PR Články
Nová komédia Matky bude mať svetovú premiéru na Slovensku! Hoci mal byť film pôvodne uvedený už v novembri a v ostatných krajinách ho uvidia pravdepodobne až v roku 2021, do slovenských kín sa napokon dostane počas tohtoročných Vianoc. Zároveň sa diváci už v týchto dňoch môžu započúvať do jeho titulnej piesne. Životné príbehy a zážitky štyroch hlavných hrdiniek spracoval do podoby pesničky autor hudby k celému filmu Ondřej Brzobohatý. Naspievať ju, logicky, nechal rodičov malých detí – Bereniku Kohoutovú a Jakuba Prachařa.

Takmer trojminútový videoklip tvoria nielen zábery z nahrávacieho štúdia, ale aj mnohé ukážky z filmu. „Najväčšou inšpiráciou na zloženie hudby mi bola samotná snímka. Herci, scéna, kamera, dynamika strihu – to všetko vás inšpiruje a dokáže navodiť ten správny pocit, keď sa rozhodujete, aká hudba sa tam hodí,“ vysvetlil hudobný skladateľ Ondřej Brzobohatý.

Komédia MATKY prichádza do kín v sprievode pesničky Ondřeja Brzobohatého, Bereniky Kohoutovej a Jakuba Prachařa Komédia MATKY prichádza do kín v sprievode pesničky Ondřeja Brzobohatého, Bereniky Kohoutovej a Jakuba Prachařa MATKY ​Film sleduje príbeh štyroch kamarátok, ktoré stvárnili Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Každá z nich rieši svoje problémy, svojich mužov, svoje deti… Aj preto skladal Ondřej Brzobohatý niektoré skladby k textom scenáristky Vandy Zaplatílkovej Hutařovej už pred natáčaním. „Musel som napísať aj pár piesní, ktoré sú súčasťou deja, keďže ich tam spieva Vladimír Polívka,“ prezradil viac o filme. Vladimír Polívka totiž hrá mladého muzikanta, ktorý dvorí vydatej Petre Hřebíčkovej. Či mu žena nespokojná v manželstve s neustále pracovne vyťaženým Jiřím Langmajerom podľahne, sa však diváci dozvedia až v kinách. Jakub Prachař hrá obetavého priateľa prvorodičky Hany Vagnerovej, ktorý je nútený natáčať jej pôrod. Produkcia preto veľmi ocenila, keď súhlasil aj s ponukou naspievať song s Berenikou Kohoutovou. „Takto, my muži chodíme na filmy ako James Bond, Hviezdne vojny a tak ďalej. Ale myslím si, že aj na tento film príde určitá skupina mužov, pretože tak držíme zástavu genderovej rovnosti, ktorá v týchto časoch tak strašne zaniká,“ vysvetlil herec so svojským humorom.

Speváčka a herečka Berenika Kohoutová sa ako novopečená mamička v piesni skutočne „našla“. „Materstvo je vec, ktorá sa rozhodne nedá obsiahnuť v jednej piesni, filme, seriáli ani v osemhodinovom dokumente. Ale určite stojí za to sa o to pokúsiť a myslím, že pieseň Matky sa materstvu približuje naozaj vtipne,“ uviedla mama desaťmesačnej Loly. Komédia MATKY prichádza do kín v sprievode pesničky Ondřeja Brzobohatého, Bereniky Kohoutovej a Jakuba Prachařa Komédia MATKY prichádza do kín v sprievode pesničky Ondřeja Brzobohatého, Bereniky Kohoutovej a Jakuba Prachařa MATKY Strih videoklipu má na svedomí Štěpán FOK Vodrážka. Komédiu Matky produkuje spoločnosť Up&Up production Moniky a Jana Schwarczovcov, distribútorom je spoločnosť BONTONFILM.

Klip k titulnej pesničke filmu MATKY:

MATKY

Obsadenie:

Sára: Hana Vagnerová

Hedvika: Petra Hřebíčková 

Zuzana: Sandra Nováková

Eliška: Gabriela Marcinková

Jirka: Jakub Prachař

Milan: Jiří Langmajer

Zdeněk: Štěpán Benoni

David: Vladimír Polívka

Kamil: Václav Neužil

Eliškina mama: Zuzana Mauréry

Eliškin otec: Viktor Preiss

Zuzanina mama: Alena Mihulová

Zuzanin otec: Ondřej Pavelka

 

Štáb:

Réžia: Vojtěch Moravec

Scenár: Vanda Zaplatílková Hutařová, Sandra Nováková

Kamera: Jan Drnek

Architektka: Lucie Fejková

Kostýmy: Peter Tistan

Masky: Marta Janotová

Strih: František Svěrák

Hudba: Ondřej Brzobohatý

Zvuk: Lukáš Moudrý a Lukáš Martina

Producenti: Up&Up production – Monika a Jan Schwarczovci

Žáner: romantická komédia

Dĺžka filmu: 95 min.

Distribútor: BONTONFILM

Premiéra na Slovensku: 24. 12. 2020

(PR)

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
20. máj 2024 07:28