Úspešné matky nájdu riešenie na všetkoSimplyGo
StoryEditor

Úspešné matky nájdu riešenie na všetko

11.10.2021, 00:00
PR Články
Niektorým mamám sa to dokonca podarí tak dokonale, že z ich riešenia profitujú aj iní, časovo vyťažení rodičia. Základom vzniku unikátnej služby simplyGo bola emócia. Pre pracujúce ženy je náročné skĺbiť pozíciu zamestnanca, manažéra a zároveň vytvárať bezpečný prístav pre svoje deti. Byť ženou, ktorá má ambície, ale potrebuje aj relaxovať a mať čas pre seba.

Emócie sú fantastický motor. Keď ľudí naštartujú k skvelým nápadom, je v podstate jedno, či sú prvotné emócie vzletné, alebo nie. Žijeme dobu, kde v podstate každý môže mať všetko, no nikto nemá na nič čas. Ľudia preto prahnú po službách, ktoré premyslene a komfortne ich čas šetria.

Valeria Minarič Polovková, úspešná a aktívna žena, členka top manažmentu je mamou a zároveň tvorkyňou myšlienky, ktorej základom bola emócia. Ako ste už z úvodu vytušili, nebola to v prvom pláne emócia pozitívna. Valéria na vlastnej koži zažila hnev a frustráciu. Ako žena sa len s vypätím všetkých síl venovala svojej profesii a zabezpečeniu príjemných drobností, ktoré jej dieťa posúvali k vytúženým cieľom.

„Mala som pocit, že stále niekam odbieham. Vozila som dieťa do školy, zo školy, na krúžky a stále dookola. Utekala som zo stretnutí, presúvala plánované mítingy. Chvíle čakania, počas krúžkov, som trávila v aute,  s notebookom na kolenách. Mnoho krát ma v tej dobe napadlo, že by som bola vďačná za službu, ktorá by mi s prevozom môjho dieťaťa pomohla. Uvedomila som si totiž, že „taxikárčením“ zabíjam hodiny času, ktoré by som mohla využiť efektívnejšie.“    

Nehnevala sa na seba, ani na dcéru, skôr na to, že ešte nikto nedal podobným emóciám reálne kontúry. Od myšlienky k jej realizácii uplynulo takmer 10 rokov – no tie roky skúšania a uvažovania, ako zbaviť rodičov strachu a zabezpečiť deťom kvalitný prevoz na miesta, ktoré radi navštevujú sa stala realitou.     

Valeria Minarič Polovková je autorkou unikátnej myšlienky a služby, ktorá z nej vzišla. SimplyGo - Zabezpečí prevoz vašich detí vo veku od 6 do 17 rokov. Kvalifikované, vyškolené, preverené i psychologicky otestované vodičky alebo vodiči, vaše dieťa vyzdvihnú a odovzdajú doslova od dverí k dverám. Koncept simplyGo sa od taxislužieb líši. Napríklad tým, že títo opatrovatelia “simpleri”, sú väčšinou ženy,  vozia výlučne deti a veľmi pedantne je podchytená aj bezpečnosť a transparentnosť celého procesu.

Úspešné matky nájdu riešenie na všetko Úspešné matky nájdu riešenie na všetko SimplyGo

Valeria Minarič Polovková

„Za vznik služby patrí vďaka aj môjmu partnerovi Marcelovi, ktorý bol ochotný sa do projektu pustiť. Podieľal sa na tvorbe mobilnej aplikácie, pomáhal s prípravou školení, hľadal vhodných simplerov. simplyGo je aj jeho projekt.“

Obrovskou výhodou služby simplyGo je, že zákazník – rodič si službu dokáže objednať jednoducho, prostredníctvom pár klikov, v mobilnej aplikácii. V nej presne zadá, kde treba dieťa vyzdvihnúť, kam ho prepraviť a komu odovzdať, ak je to potrebné. Rodič ihneď po objedaní služby presne vie, kto pre jeho dieťa príde a dostane notifikáciu o tom, že dieťa bolo vyzdvihnuté aj odovzdané. Prevozy prebiehajú v časových slotoch a simpleri sú schopní na vás počkať a postrážiť dieťa, kým prídete domov. Počkajú na meškajúceho učiteľa hry na violončelo,  ale aj na dieťa, ktoré sa ešte potrebuje rozlúčiť so všetkými kamarátmi.

Benefitom služby je i nadštandard v podobe extra času, ktorý je schopný simpler s dieťaťom stráviť.     

Keď túžite dať všetko, ale...

Aká bola vaša emócia, ktorá viedla k uvažovaniu vymyslieť spôsob, ako rodičom zjednodušiť život a deťom dopriať maximálnu bezpečnosť a komfort pri prevoze?

Prvá a základná emócia bol určite hnev. Bola som nahnevaná viackrát. Keď dcéra nastúpila do školy,  začali sa značné komplikácie s dopravou.  Do školy, zo školy, na krúžky. Veľa krát, keď už bola staršia a prepravu zvládala sama, to bolo aj kvôli zlému počasiu, ťažkej taške, príchodu z krúžku po tme. Mala som pocit, že nerobím nič iné, len stále niekam odbieham.

Ako to prebiehalo v práci?

Som v riadiacej pozícii a mám toho cez deň naozaj veľa. Najnáročnejšie pre mňa bolo odísť uprostred niečoho rozpracovaného. Stále som podvedome riešila to, že odchádzam len preto, lebo musím dcéru odniekiaľ niekam previezť a tam na ňu čakať. Nemalo zmysel stále sa presúvať. Trávila som veľa času sedením a prácou v aute. Bolo som z toho niekedy úprimne frustrovaná.     

Ste tým pádom človek na správnom mieste!

Dúfam, že som. Myslím, že prevoz detí „trápi“ viacerých rodičov. V aute som si mnohokrát hovorila: „Bolo by úžasné, keby existovala služba, kde by som zavolala, alebo napísala mail a oni by išli, dieťa by mi vyzdvihli, previezli, počkali naň.“ Trvalo to, no simplyGo – služba na komfortný, dôveryhodný a bezpečný prevoz detí je na svete.

Ako by ste pomenovali základný pilier služby simplyGo?

Dôvera. Tvrdo pracujeme na jej vybudovaní a udržaní. Sama som si ako mama kládla otázku, či by som bola ochotná dať svoje vlastné dieťa „taxikárovi“. Uzavrela som si to tak, že taxikárovi, ktorý predtým viezol kohokoľvek,  alebo doručoval jedlo určite nie. No opatrovateľovi, niekomu, koho poznám alebo ho minimálne môžem spoznať prostredníctvom akcií pri školách. Alebo ho vidieť na fotkách, či videách a mám istotu, že je preskúšaný, vyškolený a vozí výlučne deti, tomu by som vlastné dieťa previesť bez váhania dovolila.

Úspešné matky nájdu riešenie na všetko Úspešné matky nájdu riešenie na všetko SimplyGo Aké sú vaše kritériá na výber vodičov-simplerov, s ktorými spolupracujete?

Ľudí si veľmi precízne vyberáme a preverujeme. Trvá aj mesiac od prvého kontaktu, kým obojstranne prikývneme na spoluprácu. Naši simpleri, ako ich voláme,  absolvujú psychotesty, sú preskúšaní z vodičských zručností a robia testy vodiča, ktoré sú ekvivalentom testov v autoškole. Zvykneme s nimi v jedom aute absolvovať aj jazdy, aby sme videli, ako tieto svoje zručnosti dokážu uplatniť v reálnej premávke. Zároveň dbáme na to, aby vedeli komunikovať s deťmi, mali príjemné vystupovanie a školíme ich v prvom kontakte s detským „klientom“ ktorého vyzdvihnú a odvezú doslova od dverí k dverám.

Ako zabezpečujete vozový park vodičiek služby simplyGo?

Simpleri jazdia na vlastných autách označených logom služby simplyGo , ktoré musia spĺňať naše kritéria veku vozidla. Majú zároveň obrandované oblečenie, vďaka ktorým nie je možné zameniť si ich s niekým iným. Všetko skrátka musí fungovať tak, aby som ja, ako rodič bola úplne stotožnená s tým, že do toho auta a k tej konkrétnej vodičke bez obáv posadím vlastné dieťa. Objednávky jázd prebiehajú prostredníctvom aplikácie, vďaka ktorej rodič vie o prevoze svojho dieťaťa všetko.

Aké je vekové rozhranie vašich klientov?

Deti, ktorým zabezpečujeme prevoz majú od 6 do 17 rokov.

Pre koho je podľa vás služba určená?

Služba simplyGo je určená pre všetkých, ktorí si cenia svoj čas. Nehrá rolu, či ho potrebujú stráviť v práci alebo chcú byť v kolotoči každodenných povinností len sami sebou. Našou cieľovou skupinou sú rodičia, ktorí chcú ekonomicky hospodáriť so svojim časom, mať priestor nie len na prácu, ale aj na seba a svoje obľúbené aktivity, rodičia, ktorí chcú svojim deťom dopriať komfort a bezpečie spoľahlivého prevozu. Chceli by sme, aby sa vďaka našej službe čoraz menej rodičov muselo prispôsobovať režimu a koníčkom svojich detí a čo je ešte dôležitejšie – aby deti nemuseli od rodičov počúvať „nejde to, nemá ťa tam kto odviezť“. Naša služba je koncipovaná tak, že na prevoz dieťaťa máme časové sloty. Je jedno, do akej vzdialenosti rodič potrebuje dieťa previezť, cena je stále rovnaká a platí pre ten – ktorý časový slot.

Cieľom je balans

Predstavte si svoj deň bez trávenia hodín za volantom. Predstavte, si, že sa vás nemusí viac týkať zhon všedných dní a vám sa vo vašom nabitom programe podarí byť sama sebou. Predstavte si, že vaše dieťa z bodu A do bodu B prevezie spoľahlivý človek a ono sa bude môcť venovať svojim krúžkom a koníčkom, ktoré by ste v prípade, že by ste ho museli voziť vy, nedokázali dostať do svojho rozvrhu. Predstavte si službu, ktorá zabezpečí, že všetci budú tam, kde práve majú, chcú alebo potrebujú byť, bez zbytočných stresov navyše. Slovenská služba na prevoz detí simplyGo je priekopníkom v danej oblasti a my jemu ako aj jeho zakladateľov prajeme veľa spokojných detských klientov a ešte viac spokojných rodičov, ktorí si zo svojho „TO-DO“ listu budú môcť vyškrtnúť jednu z povinností. Úspešné matky nájdu riešenie na všetko Úspešné matky nájdu riešenie na všetko SimplyGo

 

(PR)

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
12. apríl 2024 20:11