shutterstock.com
StoryEditor

Toto je osem pravidiel časového manažmentu pre matku–manželku–podnikateľku

04.11.2020, 14:00
Mama a rodina
Ako to všetko zvládnuť a nezblázniť sa? Prečítajte si rady podľa koučky a mentorky Ľubice Takáčovej z Life Up.

1. Urobte si poriadok v životných hodnotách a prioritách.
2. Pouvažujte, ktoré životné roly a ktoré činnosti a aktivity s tým spojené vám berú koľko času a prečo. Môže pomôcť snímka dňa, týždňa, mesiaca, ktorá vám pomôže urobiť si prehľad v tom, kde a ako trávite čas.
3. Zaveďte si do života pozitívne zmeny tým, že si usporiadate čas podľa cieľov a rozhodnutí, ktoré vám dávajú pocit rovnováhy a spokojnosti.
4. Majte veľa sebaúcty a dávajte si sľuby a ciele, ktoré sú reálne a dosiahnuteľné.
5. Plánujte a dodržiavajte jednotlivé aktivity hlavne kvôli sebe a pocitu vnútorného pokoja, nie kvôli očakávaniam iných.

6. Nezabúdajte na časové rezervy. Rátať s nepredvídateľnými aktivitami a vstupmi je pre vnútorný pokoj efektívnejšie ako sklamanie z nesplnených úloh dňa. Pozitívny zážitok zo splnených, naplánovaných aktivít a pochváliť sa za ne je vždy lepšie, ako „robiť si výčitky“, čo všetko ste nestihli.
7. Čo si môžete zapísať, zapíšte si, hlava je na myslenie a pamätať si môže aj papier. Zapísané úlohy a činnosti sa ľahšie dosahujú. Veci pomenované, zapísané sú spolovice vyriešené.
8. Každý deň má len 24 hodín, a to je, našťastie, rovnaké pre všetkých. Váš život beží v tomto okamihu. Včera sa už nevráti a času zajtrajška dáte hodnotu len vy! Prajem vám, aby bol váš životný čas naplnený šťastím a spokojnosťou.

20. máj 2022 23:57