pexels.com
StoryEditor

Ako správne postupovať s produktami v pleťovej rutine? POZOR na vrstvenie, môžete si uškodiť!

29.08.2021, 11:00
Krása a móda
Ako správne postupovať v pleťovej rutine? Mali by ste dodržiavať tento postup, nesprávne poradie používania produktov vám môže poriadne uškodiť!

Pri nedodržiavaní správneho postupu sa môže stať, že účinok konkrétnych produktov nebude efektívny. Účinky produktov do vašej pleti vôbec nepreniknú, dokonca vám môžu aj poriadne uškodiť.

V akom poradí by ste mali aplikovať produkty?

1.Od najľahšej po najťažšiu textúru.

Kvôli efektívnemu účinku na pleť je nutné produkty používať od tých s najľahšou textúrou až po tie najťažšie. Preto by sme mali začínať s tonermi, sérami a esenciami a až na koniec nasledujú krémy a oleje.

2.Produkty na báze vody aplikujte vždy pred olejmi.

Olej a voda spoločne príliš nefungujú. Práve olej môže blokovať vode dostať sa do pleti, kvôli čomu hrozí riziko dehydratácie pleti. 

3.Od najnižšieho po najvyššie pH.

Ak používate vo svojej pleťovej rutine aktívne zložky, mali by ste vedieť aj ich približnú hladinu pH. Postupovať by ste mali od najnižšieho po najvyššie, čiže kyslé produkty (pH 3,0 až 4,0) by ste mali nanášať skôr ako tie neutrálnejšie. 

Univerzálna pleťová rutina

RÁNO

1.Čistenie pleti

2.Antioxidant (ideálne vitamín C)

3.Hydratačný krém

4.SPF

VEČER

1.Čistenie pleti

2.Toner

3.Hydratačné sérum (alebo sérum s účinkom na určitý problém vašej pleti)

4.Hydratačný krém

Plus by ste mali jedenkrát týždenne exfoliovať pleť, môže byť peelingové sérum, ktoré odstráni odumreté čiastočky kože a obnoví kožnú bariéru. Hydratačnú masku stačí používať taktiež jedenkrát týždenne a na kozmetiku k odborníkovi na poriadne vyčistenie pleti by ste mali chodiť jedenkrát mesačne. 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/krasa-a-moda, menuAlias = krasa-a-moda, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
23. júl 2024 11:31