shutterstock.com
StoryEditor

Chcete si dať zväčšiť pery? Toto sú základné veci, ktoré o zákroku potrebujete vedieť!

03.02.2021, 12:00
Krása a móda
Na čo si treba dávať pozor pri výbere dermatologičky a o čo by ste sa mali pred zákrokom zaujímať?

Je výplň pier kyselinou hyalurónovou jeden z najžiadanejších zákrokov súčasnosti?
Výplne zažívajú v posledných rokoch neobvyklý rozvoj, ktorý je spôsobený jednak veľkým dopytom po aplikácii a jednak veľkým rozvojom nových typov fillerov. Ide o injekčnú aplikáciu priamo do tkaniva pier. Záujem o ošetrenia s výplňami je veľký, má stúpajúci charakter. Určite patrí medzi najžiadanejšie procedúry.
Koľko zákrok trvá a je bolestivý? Opuchnem po ňom?
Oveľa dlhšie ako samotné ošetrenie trvá pohovor s klientom, čiže vstupné vyšetrenie a diagnostika pleti. Na trhu máme široký výber kvalitných výplní. Väčšina z nich obsahuje lokálne anestetikum, ktoré výrazne tlmí bolestivosť, a tým zlepšuje komfort ošetrenia. Pre erudovaného lekára aplikácia výplne do pier trvá približne 10 až 15 minút. Vznik opuchu po zákroku nemožno vylúčiť. Opuch má prechodný charakter. Výsledný efekt zhodnotíme s odstupom 10 až 14 dní.
Je pravda, že výplň kyselinou je zároveň prevenciou pred herpesom na perách?
Takmer 90 % ľudí je nosičom herpes simplex vírusu, ktorý v klinicky nemej podobe prežíva v regionálnych nervových gangliách. Vzplanutie infekcie reaguje na rôzne aj malicherné podnety. Podnetom na vzplanutie infekcie môže byť samotný zákrok. Výplňový materiál nie je určený na prevenciu tohto ochorenia. Ak klient trpí veľmi častými recidívami herpesu, je rozumné odporučiť systémové antivirotiká, aby prípadný výsev herpesu bezprostredne po zákroku neskomplikoval výsledný efekt ošetrenia.

Dá sa dosiahnuť iba jemné vyšpúlenie a hydratovanie pier?
Algoritmus omladenia má svoju postupnosť presne definovaných inštrukcií na splnenie tohto zadania. Podľa toho zvolíme najvhodnejší materiál. Ošetrenie pier je mimoriadne citlivé. Pri prvej aplikácii vždy volím mäkší, menej hustý materiál, ktorý síce vydrží kratšie, ale súčasne pôsobí najprirodzenejšie. Pery budú hydratované a ozaj len jemne vyšpúlené.
Zodvihnú sa po zákroku aj vekom padajúce kútiky?
Portfólio materiálov na báze kyseliny hyalurónovej je veľmi široké. Technika, správny výber výplne a jeho množstva dokontúruje všetky objemové nedokonalosti, čiže aj kútiky.
Ako často treba chodiť na dopichnutie?
Ideálny kožný implantát musí spĺňať niekoľko požiadaviek. Musí byť bezpečný, optimálne trvanlivý. Všetky materiály na báze kyseliny hylurónovej viažu vodu a stimulujú vlastné kožné fibroblasty k reaktívnej produkcii vlastného kolagénu. Zákrok sa môže opakovať vždy, keď je to potrebné. Opakovanie aplikácie znižuje spotrebu materiálu, rýchlejšie a efektívnejšie sa dosiahne objemová plnosť tkaniva.
Je veľký rozdiel v tom, aký materiál dermatologička použije a podľa čoho sa rozhoduje pri výbere materiálu?
Pre úspešnú aplikáciu kožných implantátov musia byť splnené dve podmienky – dobrý lekár a kvalitný bezpečný materiál. Pre implantáty používané v Európskej únii platí, že musia byť schválené tzv. CE (Conformité Européenne), ktorá zaručuje ich bezpečnosť a overenosť. Samozrejme, že nie je možné s absolútnou istotou garantovať ich toleranciu a efektívnosť vzhľadom na individualitu každého klienta. Preto je nevyhnutné, aby aplikácia patrila iba do rúk lekára, ktorý ovláda výkon, aplikáciu a je schopný zaujať stanovisko k zdravotnému stavu a je schopný riešiť prípadné problémy spojené s ošetrením. Predpokladom dobrého efektu je tiež dobrá spolupráca lekára s klient. Výber materiálu sa nedá zovšeobecniť. Aj tu treba zvoliť správny výber hustoty a množstva. Nič nevyzerá horšie ako prekorigovaný zákrok.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/krasa-a-moda, menuAlias = krasa-a-moda, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
20. júl 2024 05:34