shutterstock
StoryEditor

Pleť si po päťdesiatke vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Tieto výrobky by ste mali používať

09.09.2019, 15:00
Krása a móda
Poriadne sa odlíčiť, nakrémovať, sem-tam maska... to ovládame všetky! Ale ste si istá, že skutočne viete, čo je pre vašu pleť najlepšie?

Čo by mali obsahovať vaše krémy?
Mali by byť hutnejšie a výživnejšie ako krémy mladších žien. Treba siahať po sérach s liftingovým účinkom a ak ste to doteraz ešte nerobili, treba krémovať aj ruky, krk a dekolt. Siahajte po prípravkoch s vitamínom E, C a najmä retinolom. Ak máte pigmentové škvrny, používajte kozmetiku, ktorá ich vybieľuje.

Čo by ste mali robiť ráno, keď vstanete?
Očistiť pleť jemným mliekom, potom osviežiť tonikom bez obsahu alkoholu, skvele poslúži napríklad ružová voda. Potom použite krém na mastnejšej báze s rozjasňujúcim alebo liftingovým efektom, samozrejme, s UV ochranou. Váš mejkap by mal byť ľahší s rozjasňujúcim efektom.

Čo by ste mali robiť večer pred spaním?
Večer pleť dôkladne odlíčte a vyčistite. Mliekom aj tonikom. Na celú pleť potom použite sérum s obsahom retinolu alebo vitamínu E či C. Na očné okolie použite tiež kvalitné sérum. Séra do pleti vklepkávajte prstami. Nakoniec aplikujte výživný nočný krém s vysokým obsahom aktívnych látok.


Ako často by ste si mali robiť píling a nanášať masku?
Ak máte rozšírené žilky, čo býva častý problém žien okolo päťdesiatky, píling radšej vynechajte. Ak vás tento problém netrápi, robte si ho raz do týždňa alebo nech vám ho urobí odborne vaša kozmetička. Masku si doprajte dva razy za týždeň – môžete striedať výživnú a hydratačnú, a keď sa niekam chystáte, tak s liftingovým efektom.

Ako často by ste mali navštevovať kozmetický salón?
Na kozmetiku by ste mali chodiť aspoň raz do mesiaca. Dobre vám urobí masáž tváre, krku a dekoltu. Z procedúr vám zas prospeje zapracovanie výživných sér ultrazvukovou hlavicou, ale aj galvanizácia či bez ihlová mezoterapia. Po týchto neinvazívnych zákrokoch vyzerá vaša pleť okamžite hladšie a pevnejšie.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/krasa-a-moda, menuAlias = krasa-a-moda, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
02. júl 2022 13:42