pexels.com
StoryEditor

Trápia vás lámavé nechty? Pomôcť vám môžu tieto vitamíny

21.10.2021, 12:00
Krása a móda
Aj nedostatok potrebných vitamínov môže spôsobiť lámavosť nechtov. Ktoré treba doplniť?

Nechty môžu byť oslabené aj vtedy, ak:

-je chladné počasie

-máte hormonálne výkyvy

-máte nedostatok tekutín

-pijete viac alkoholu

-používate prostriedky s chemikáliami bez rukavíc

-sa často kúpete v horúcej vode

-ste si opakovane zvykli poraniť necht

VITAMÍN C

Telo si nedokáže vytvoriť dostatok vitamínu C, preto ho musí prijať z prírodných zdrojov, či dopĺňať ho v podobe výživových doplnkov. Nedostatok vitamínu C môže spôsobiť lámavosť nechtov, je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, ktorý je kľúčový pre nechty, pokožku a vlasy. 

VITAMÍN E

Efektívny a rýchly spôsob, ako zlepšiť stav vašich nechtov. Kúpte si vitamín E v mäkkých tabletách, jednoducho prepichnite kapsulu a každý necht si natrite s troškou oleja. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a denne opakujte. 

VITAMÍNY SKUPINY B

Vitamín B7, známy ako biotín, je nevyhnutný pre udržanie zdravia nechtov. Nedostatok tohto vitamínu sa zvyšuje vekom, starší ľudia mávajú preto krehké a lámavé nechty. 

ZINOK

Životne dôležitý minerál, ktorý udržuje telo zdravé. Výrazne posilňuje imunitu a mimo iného podporuje rast nechtov. Nedostatok zinku môže spôsobiť lámavosť nechtov a ich štiepenie. Existujú aj posilňujúce a vyživujúce krémy na nechty s obsahom horčíka, kremíka, vápnika a zinka, zabraňujú lámaniu a štiepeniu nechtov, zvyšujú ich lesk a pevnosť.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/krasa-a-moda, menuAlias = krasa-a-moda, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
16. jún 2024 23:32