Českú republiku v utorok ráno zasiahla smutná správa. Vo veku len 37 rokov zomrela obľúbená moderátorka Bára Tlučhořová, ktorá po dlhom a náročnom boji podľahla zákernej chorobe. Jej odchod zarmútil nielen poslucháčov Rádia Kiss, ale aj kolegov a priateľov, ktorí si ju na sociálnych sieťach pripomínajú dojímavými odkazmi a spomienkami.
Bára sa s rakovinou musela popasovať hneď dvakrát. Prvýkrát jej lekári diagnostikovali nádor na mozgu v roku 2019 po tom, čo prekonala epileptický záchvat. Nádor sa nachádzal v blízkosti rečového centra, a preto ju čakali náročné mesiace plné operácií, ožarovania a chemoterapie. Liečba bola úspešná a zdalo sa, že nad chorobou zvíťazila.
Po prvom liečení sa stala mamičkou
Pred viac ako šiestimi rokmi čelila Bára Tlučhořová prvýkrát vážnej diagnóze – nádoru na mozgu. Náročný boj sa jej vtedy podarilo vyhrať, vrátila sa do bežného života a neskôr sa dokonca tešila z narodenia dvojičiek. Krátko po pôrode sa však ochorenie vrátilo a tentoraz malo oveľa agresívnejší priebeh. Lekári už vyčerpali všetky možnosti liečby a obľúbenej moderátorke Rádia Kiss nedokázali pomôcť.
Jej zdravotný stav sa následne rýchlo zhoršoval. V najťažších chvíľach pri nej stáli najbližší, predovšetkým mama Blanka a partner Vašek. Ten sa podľa informácií portálu Expres vo veľkej miere staral o ich deti, keďže Bára ich postupne prestávala spoznávať a nebola schopná sa o ne bezpečne postarať.
Po náročnom období sa rozhodla sústrediť na rodinný život. V roku 2022 priviedla na svet dvojičky, dvoch synov, z ktorých mala obrovskú radosť. Osud jej však pripravil ďalšiu skúšku. Choroba sa po čase vrátila a tentoraz bol jej boj, žiaľ, neúspešný.
Správu o jej úmrtí oznámili kolegovia z Rádia Kiss, kde pred siedmimi rokmi počas živého vysielania otvorene prehovorila o svojich zdravotných problémoch.
„Lúčime sa s človekom, ktorý bol neoddeliteľnou súčasťou Rádia Kiss. Barča Tlučhořová nebola len našou kolegyňou a moderátorkou. Bola hlasom, ktorý sprevádzal naše vysielanie, človekom s veľkým srdcom a ženou, ktorá aj v najťažších životných chvíľach preukazovala obdivuhodnú silu. Predovšetkým však bola milujúcou mamou. Ďakujeme jej za všetky spoločné roky, za smiech, energiu, ľudskosť a spomienky, ktoré v nás zostanú navždy,“ uviedlo rádio vo svojom rozlúčkovom odkaze.
Moderátorke organizovali aj zbierku
"Baruška si sama nesadne ani sa nepostaví a má veľké problémy s jedením a pitím. O jej starostlivosť sa 24 hodín denne stará mama Blanka, ktorá kvôli tomu nemôže pracovať. Situácia je veľmi náročná pre celú rodinu. Na nájomné sa skladajú Baruškini bývalí kolegovia z Rádia Kiss, kde približne 10 rokov pracovala ako moderátorka ranného vysielania," uvádzalo sa v zbierke.
embed-gallery-1_class}{/embed-gallery-1_class}