Anna Šišková prišla s novým partnerom. Viktoria Andraščíková
StoryEditor

FOTO Už ho neskrýva: Herčka Anna Šišková na červenom koberci s novým partnerom. Vymódení ako z Hollywoodu

21.06.2026, 14:46
Celebrity

Tento víkend sa v Košiciach zišlo mnoho známych mien umeleckého neba. Slávnostným ceremoniálom sa otvoril 32. ročník Medzinárodného filmového festivalu IFF Art Film. Významné ocenenie dostala Anka Šišková, ktorá prišla, ako módna diva.

V Kunsthalle Košice sa v piatok 19. júna 2026 slávnostným ceremoniálom otvoril 32. ročník Medzinárodného filmového festivalu IFF Art Film. Diváci sa do štvrtka 25. júna môžu tešiť na 128 filmov v desiatich sekciách — 73 hraných, 51 krátkych a 4 nové televízne seriály. Tri honorárne ceny dostali počas otváracieho večera svoje mená: cenu Hercova misia za mimoriadny prínos hereckému umeniu si prevzala Anna Šišková, cenu Zlatá kamera za výrazný prínos pre oblasť kinematografie získal generálny riaditeľ Slovenského filmového ústavu Peter Dubecký a Cenu Milana Lasicu in memoriam získa ikona slovenského filmového herectva Vlado (vlastným menom Vladislav) Müller, ktorý sa narodil pred deväťdesiatimi rokmi a v sobotu 20. júna uplynie tridsať rokov od jeho úmrtia. 

Cena Milana Lasicu je od roku 2025 udeľovaná in memoriam významným hereckým osobnostiam slovenskej kinematografie, obvykle pri príležitosti nedožitého jubilea. Tohtoročným laureátom sa stala ikona slovenského filmového herectva Vladislav Müller — nezabudnuteľný predstaviteľ postáv vo filmoch Obžalovaný, Medená veža, Orlie pierko či Signum laudis. Narodil sa pred deväťdesiatimi rokmi a v sobotu 20. júna uplynie tridsať rokov od momentu, keď tento svet opustil. Cenu si z rúk Magdy Vášáryovej v nedeľu večer v Historickej radnici prevezme za svojho otca spevák a textár Richard Müller, ktorý z otcovej bohatej filmografie osobne vybral do festivalového programu drámu Smrť šitá na mieru. S Richardom sa fanúšikovia budú môcť stretnúť aj počas nedeľného špeciálneho vydania talkshow Večera s Havranom v Historickej radnici.

Tohtoročnú laureátku prišla oznámiť filmová a divadelná herečka Jitka Schneiderová. „Devätnásť rokov spolu hráme divadlo. A devätnásť rokov sa na každé predstavenie teším, že prídeš cez tie kopčeky a zahráme si spolu. Ty si nielen fantastická herečka, ty si predovšetkým skvelá žena. Si vlastne aj tá postava z filmu Musíme si pomáhať. Charakterná, silná, odvážna, láskavá a milujúca,“ uviedla Jitka Schneiderová pred odovzdaním ceny Anne Šiškovej.

Tá svoji príchodom všetkých prítomných odrovnala. Na červený koberec vstúpila, ako diva z módneho magazínu a viedol ju elegantne nahodený muž, ktorý je jej nový partner. Prvýkrát ho do spoločnosti zobrala na udeľovanie cien Slnko v sieti. Avšak tam sa s ním nechcela fotiť. Jej vyjadrenia o novom vzťahu boli stručné. Herečka už zdá sa neotáľala a rozhodla sa v Košiciach nového muža v jej živote oficiálne predstaviť aj médiám. Dorazili spolu s herečkinými dcérami Terezou a Dorotou. Hudobníčka Dorota Nvotová prišla aj so synom Filipom.

Anna Šišková sa v príhovore poďakovala festivalu aj všetkým, ktorí za ním stoja. Spomenula detstvo v Terchovej, kde sa v dedinskom kine premietalo raz týždenne, prvý filmový zážitok v podobe Človeka obojživelníka i cestu k povolaniu, ktorá nebola priamočiara. Na VŠMU ju kvôli emigrácii brata nezobrali, prešla cez Pedagogickú fakultu v Trnave a skončila ako elév v prešovskom Divadle Jonáša Záborského, odkiaľ sa k pedagogike už nevrátila. „Robiť svet lepším — to pokladám za hercovu misiu. Art Film je miestom, kde sa cez film spájame na tej najľudskejšej úrovni. Verím, že tento festival bude mať ďalšie úspešné ročníky a aj silnú finančnú podporu,“ uzavrela Anna Šišková. 

FOTO V GALÉRII

Elementy ženy: Juraj Ferko

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
21. jún 2026 15:09