dJoseph Marcinsky
StoryEditor

Ondrík v hlavnej úlohe: Zverejnili prvé VIDEO z filmu o mafiánskom bossovi Černákovi

12.05.2024, 14:09
Celebrity

Divoké 90. roky priniesli množstvo príležitostí pre páchanie trestnej činnosti. Najmä tým, ktorí sa v chaose zmien zorientovali najrýchlejšie a ktorí s rastúcim úspechom strácali posledné zábrany. Pretože pravdu má ten, kto má moc. Tvorcovia thrilleru MIKI o mafiánskom bossovi predstavujú teaser a dávajú možnosť nahliadnuť do pripravovaného filmu o bývalom šéfovi slovenského podsvetia Mikulášovi Černákovi.

image

Film MIKI príde čoskoro do kín.

Joseph Marcinsky

Režisér Jakub Kroner pripomína, že snímka MIKI nie je iba o hlavnej postave z Telgrádu, Mikulášovi Černákovi. Prináša obraz doby, ktorú si Slovensko nie až tak dávno zažilo a ktorá ho dodnes traumatizuje. Vníma, že téma filmu – najmä tieto dni a týždne – vzbudzuje veľký záujem a je predmetom vážnych spoločenských diskusií. „Aj preto som cítil, že je veľmi dôležité, ako tento film urobíme," vraví Kroner a scenárista Miro Šifra dopĺňa: "Plne si uvedomujem, že som napísal film o mužovi, ktorý má prsty v smrti desiatok ľudí. Scenár však nebuduje kult jeho osobnosti, ani jeho činy neospravedlňuje.“ Kroner uvádza, že film sa pripravoval dva roky, nakrúcal sa rok a podmienky boli veľmi náročné, "V kreatívnom tíme som mal skvelých ľudí a som rád, že sa nám to podarilo,“ dodal. "Film je už takmer hotový, prebiehajú posledné práce.“ 

Producentka Zuzana Mistríková pripomína, že film nie je životopisom Mikuláša Černáka ale autonómnym filmovým príbehom inšpirovaným skutočnými a všeobecne známymi udalosťami. "Žiadna učebnica dejepisu nedokáže sprostredkovať dnešnej mladej generácii 90. roky tak, ako filmový príbeh. A som presvedčená o tom, že o 90. rokoch musíme hovoriť, pretože vtedy sa na Slovensku stala známkou úspechu schopnosť presadiť sa za akúkoľvek cenu. Silou, aroganciou a porušovaním pravidiel," dopĺňa Mistríková.

Už prvé zábery z filmu prezrádzajú, že film bude hereckým koncertom celého radu špičkových slovenských hercov, ktorému kraľuje predstaviteľ hlavnej postavy Milan Ondrík.

Vo filme účinkuje viac ako 100 hercov a v hlavných úlohách diváci uvidia okrem Milana Ondríka aj Michala Kubovčíka, Annu Javorkovú, Gregora Hološku, Dušana Cinkotu, Martina Nahálku, Rebeku Polákovú a množstvo ďalších hereckých osobností. 

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
16. jún 2024 00:09