Speváčka Celine Dion bojuje s vážnym ochorením.
StoryEditor

Speváčke Celine Dion diagnostikovali vážnu chorobu, ktorá postihuje aj miechu

09.12.2022, 11:37
Celebrity

Hudobníčka sa rozhodla sama o svojom stave informovať fanúšikov. A sú to poriadne smutné informácie. Celine Dion diagnostiovali neurologickú poruchu.

Choroby si nevyberajú, speváčka Celine Dion na svojej sociálnej sieti priznala, že v súčasnosti prechádza mimoriadne náročným obdobím. Lekári jej totiž diagnostikovali ojedinelé neurologické ochorenie, ktoré postihuje 1 z milióna ľudí.

Ako informuje portál LADbible, speváčka Celine Dion sa musela popasovať s mimoriadne krutou správou, lekári jej totiž diagnostikovali vzácne neurologické ochorenie. Speváčka priznala, že sa na istý čas odmlčala, no už sa nevie dočkať, kedy sa opäť bude môcť postaviť na pódium. O tomto ochorení vie už dlhšie, ale až teraz sa rozhodla priznať ho verejnosti. Jej diagnóza znie syndróm stuhnutého človeka (stiff person syndrome). Podľa odborníkov je to progresívne ochorenie, ktoré postihuje najmä mozog a miechu. Podľa Celine to vysvetľuje kŕče, ktoré ju v poslednom čase trápili. Ochorenie sa okrem kŕčov prejavuje aj stuhnutosťou a bolesťami tela a končatín. Kŕče môžu byť také intenzívne, že môžu spôsobiť aj fraktúru kosti.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
18. apríl 2024 06:15