Wikimedia
StoryEditor

Záhadná smrť, ktorú sa nikdy nepodarilo vyšetriť. Čo sa stalo s malou kráľovnou krásy?

03.12.2020, 10:00
Celebrity
Len dva dni po Vianociach v roku 1996 našla polícia telíčke 6-ročnej JonBenét Ramsay v rodinnej pivnici...aj keď do dnešného dňa nie je jasné, kto bol jej vrahom, s istotou možno potvrdiť, že krásne dievčatko zomrelo násilnou smrťou.

Rozkošné dievčatko nikdy nezažilo, aké je to byť skutočnou ženou. Jej mama, bývalá kráľovná krásy, svoju dcérku už od prvých krokov viedla tým istým smerom. Za svoj krátky život toho vďaka iniciatíve svojej mamy stihla naozaj mnoho - vyhrala šesť titulov kráľovnej krásy. Víťazstvá, ako aj samotná účasť, boli však pre malinkú JonBenét príliš náročné. 

Aj keď malo dievčatko len šesť rokov, jej mama ju dala odfarbiť na blond a učila ju náročné choreografie a rôzne vystúpenia, ktoré predvádzala práve na súťažiach krásy. 

25.decembra mal otec JonBenét uložiť malú princeznú spinkať. Ďalší deň už okolo piatej hodiny ráno nachádza Patsy, mama rozkošného dievčatka, list od únoscov. List má vyše dvoch strán a únoscovia v ňom žiadajú obrovské výkupné, ktoré sa zhodou náhod zhoduje s výškou vianočnej odmeny otca.

Rodičia okamžite zalarmovali políciu, ktorá prehľadala celý dom. V tom čase sa však nachádzalo v rodinnom dome už mnoho známych a príbuzných, a tak bol tento postup neskôr označený za neefektívny. Aj keď polícia všetko prehľadala, telo sa zjavilo ako zázrakom až niekoľko hodín od ich príchodu v pivnici. V bielej plachte ho priniesol zronený otec a privolaný doktor len konštatoval krutú smrť. Dievčatko niekto rozbil lebku a následne uškrtil tenkým káblom.

Polícii začína byť podozrivé, prečo má mama JonBenét večernú róbu, aj keď mala v noci spať. Vyšetrovatelia tak pracovali s verziou, že za smrť malej missky môže práve ona. JonBenét sa totiž v noci pomočovala, čo bolo pre jej mamu neprípustné a mala ju za to fyzicky trestať. Ich dom bol taktiež perfektne zabezpečený a nenašli sa žiadne známky vlámania. Pre nedostatok dôkazov ich však oboch nikdy neusvedčili. 

Vyšetrovatelia neskôr začali pracovať aj s teóriou, že dievčatku ublížil pedofil, ktorý si ju zrejme vyhliadol. V blízkosti tohto mesta však nenašli nikoho a navyše sa podobný prípad nikdy nezopakoval, a tak aj táto stopa viedla do zatratenia. O pár rokov neskôr zatkli v Thajsku na základe posielania čudných e-mailov, učiteľa Johna Marka Karra, ktorý sa po zatknutí ochotne priznal k vražde JonBenét. Tvrdil, že ju veľmi miloval. Neskôr bol však tiež zbavený obvinenia, nakoľko sa nezhodovalo ani DNA a v čase vraždy sa dokázateľne nachádzal na úplne inom mieste. Podľa všetkého túžil len po sláve. 

 V roku 2006 zomrela Patsy na rakovinu. Otec dievčatka niekoľkokrát vypísal finančnú odmenu za akékoľvek informácie, ktoré by prípad pomohli objasniť, ale neuspel..

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Jonbenet, Patsy E Burke Em Uma Sessão De Fotos #jonbenet #justicejonbenet

Príspevok, ktorý zdieľa Jonbenet Youtube (@jonbenet_youtube),

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
15. júl 2024 07:23