Wikimedia
StoryEditor

Výročie smrti princeznej Diany. Toto sú jej tajomstvá, o ktorých ste nikdy nepočuli

31.08.2020, 06:00
Celebrity
Posledný augustový deň pripomína smutné výročie - tohto roku už 23 rokov.

Bývalý komorník, istý Paul Burrell, bol v deväťdesiatych rokoch zasvätený do všetkých tajomstiev britskej kráľovskej rodiny. A to najmä Diany, ktorej istý čas slúžil aj ako šofér. Pripomeňme si tie najzásadnejšie zistenia, s ktorými sa mu vraj princezná v zúfalých životných okamihoch zdôverovala.

Z manžela mala strach
Osobný sluha Diany zverejnil list, ktorý údajne v roku 1993 vlastnoručne napísala ona sama. Obsahom bolo vyjadrenie obáv z toho, že sa jej vraj chcel manžel, princ Charles, zbaviť nafingovaním dopravnej nehody. Dôvodom malo byť to, že chcel zoficiálniť svoj vtedajší vzťah s opatrovateľkou ich synov Harryho a Williama, istej Tiggy Legge Bourke.

Pôrodom synov mala „skončiť svoju misiu“
Diana sa údajne priateľovi z radov služobníctva s bolesťou v srdci zdôverila aj s tým, že druhým pôrodom ju Charles odpísal. A to doslova. Porodila mu totiž následníka trónu, ako sa od nej očakávalo, a dokonca aj náhradníka. Jej úloha manželky teda bola naplnená a tým sa jej misia ako ženy pre manžela skončila.

Kritika mužov zo strany matky
S vlastnou mamou Frances Shand Kydd nemala Diana ideálny vzťah. Často medzi nimi vznikali rozpory, pričom hlavný problém zrejme tkvel v tom, že matka svoju dcéru opustila, keď bola malé dievčatko. Cestu k sebe si následne hľadali až v neskoršom veku. No matke sa nepáčil vkus jej slávnej dcéry, ktorá mala viacero vzťahov s mužmi s moslimským vierovyznaním. Pre to vznikali hlavné rozpory, nad ktoré sa nedokázali preniesť.

Chcela si vziať doktora
Pred tým, ako sa zamilovala do svojho osudného priateľa, boháča Dodiho Al-Fayeda, s ktorým v auguste 1997 tragicky zahynula, mala vzťah s doktorom Hasnatom Khanom. Diana vraj bola doňho natoľko zamilovaná, že ho žiadala o sobáš a spoločný život. Podľa sluhu dokonca jej následný milenec Dodi mal iba slúžiť na to, aby Hasnat po rozchode žiarlil a chcel Dianu späť.

Plánovala útek do Malibu
Nielen my, ale aj Diana snívala o živote v domčeku priamo na pláži. Po krachu manželstva s princom sa údajne zdôverila, že plánuje sťahovanie do Ameriky, pričom jej vysnívanou lokalitou bolo Malibu v Los Angeles. Chcela so sebou vziať aj synov a užívať si viac anonymity než v Londýne.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
07. december 2023 23:35