shutterstock
StoryEditor

Aj po 40-tke viete byť krásna a neodolateľná! Rady priamo od hereckej divy Cameron Diaz

03.12.2019, 10:00
Celebrity
Roky stále pribúdajú a s nimi aj známky starnutia. Nebojte sa veku. Herečka Cameron Diaz prezradila, ako starnúť zdravo a nebáť sa čísla.

"Okolo štyridsiatky som začala premýšľať o tom, čo to vlastne znamená vek," píše herečka Cameron Diaz v úvode svojej knihy, v ktorej sa venuje životnému štýlu a procesu starnutia. Spočiatku sa bála starnutia, no sama seba sa pýtala, prečo vlastne, ako píše health.com. S túžbou dozvedieť sa viac o tom, ako čas ovplyvňuje naše telo, začala cestovať po celej krajine, aby sa porozprávala s poprednými lekárskymi odborníkmi na túto tému.

Čo zistila? V živote existujú jednoduché veci, ktoré však majú veľmi veľký vplyv na to, ako starneme. "Konzumácia výživných jedál, častý pohyb, a dostatok odpočinku sú kľúčom k zdravého starnutiu," uzatvára herečka. Okrem toho je dôležitá schopnosť uvoľniť stres a zmysluplný a láskyplný vzťah patrí taktiež medzi piliere, na ktorom je postavený život.

Zdravý deň podľa Cameron Diaz

Ráno sa svieža a odpočinutá prebudí z ríši snov. Prvú vec, ktorú spraví, je ustlanie postele. Potom, čo si vyčistila zuby a vypila liter vody na prázdny žalúdok, odštartovala meditáciu, ktorá trvala 20 minút. Meditácia má obrovské účinky, uvoľňuje telo i myseľ. Na rad prichádza jedlo plné bielkovín, ale i sacharidov a menšieho množstva zdravých tukov. Buď si pochutná na kúsku toastu s avokádovou nátierkou alebo dá prednosť pikantným ovseným vločkám. Nezabúda ani na cvičenie, ktoré je jej každodennou rutinou. Uvoľnenie celého tela, správna výživa a pohyb je pre ňu dokonalým vzorcom, ktorý ju dostáva do pohody a zároveň tým odštartuje skvelý deň plný energie.

Stále sleduje príjem potravy a taktiež pohyb. To ako sa cíti, je najlepším ukazovateľom toho, či má primeraný odpočinok, výživu a aktivity. Ak by totiž bola aktívna bez dostatočného množstva potravy, bude sa cítiť vyčerpaná. Na druhej strane, ak by príliš veľa jedla a málo sa hýbala, bude ju bolieť žalúdok a nebude sa cítiť dobre vo svojej koži. Fyzická aktivita je pre ňu ako palivo, vďaka ktorému bude celý deň čulá a sústredená.

Ťažkým jedlám vo večerných hodinách sa radšej vyhýba, keďže nemá rada, ak ide spať s plným žalúdkom. Vtedy nechá žalúdok odpočívať a taktiež preruší tok energie pochádzajúci z rôznych zdrojov. Pred spaním sa uistí, že je jej izba tmavá, vypne všetku elektroniku, z ktorej blikajú modré, zelené a červené svetlá, rušiace spánok. Vytvorí si čo najlepšie prostredie pre odpočinok, aby mala energiu na ďalší deň. Ráno po prebudení opäť začína celý proces.

Samozrejme, že žiadny deň nie je perfektný a úplne dokonalý, no zakaždým môže spraviť niečo viac, čím si deň vždy o jednu úroveň zlepší.

Keď sa dobre nevyspí, chýbajú jej bohaté raňajky, vynechá tréning kvôli nedostatku času, veľmi trpí. Ako tvrdí herečka na záver, ak vaše základné potreby budú nevyvážené, trpí srdce, mozog a taktiež sa tým urýchľuje tempo starnutia v bunkách a orgánoch.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Hello Ladies! Happy Fall! Hope everyone is enjoying this glorious time of year; the chillier air, the changing and falling leaves; all of the markers of another year coming to a close, and a hint at the new one about to unfold. I first wanted to thank all of you who answered our call this past summer to send in any questions you might have about aging in a female body. I am so grateful for your participation, as it allowed us to address your inquries in the next volume of the @TheBodyBook. It is centered around the mental, physical and emotional journey of aging. And as we diligently put the finishing touches on the book, we’d like to ask for your help once more. This book is for you and about you and that’s why we’d like to see you on the cover. Much like the cover of the Body Book, under the jacket, were we featured women of all different shapes, sizes, builds and ethnicities. We would like for you to feel represented again, this time to show where you are in your process of aging. So we invite you to take a picture of yourself. It should look much like the one I have here; against a plain background, this general framing-you can crop closer to a portrait, and the higher-def the better! We’d like to see more of that beautiful face of yours than the body this time. And if you want to snap one with yourself and your mom and your daughter together, or any multiple generations or expressions of your journey with aging, we’d love to see those, too! And for the 50 we use on the actual cover, we’ll send you a signed copy of the book when it hits bookstores in April. So be yourself with it, be brave with it, have fun with it, and we can’t wait to see. Thank you again and Happy Selfie-ing!! Ox, Cameron To submit, click the link in my profile.

Príspevok, ktorý zdieľa Cameron Diaz (@camerondiaz),

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/celebrity, menuAlias = celebrity, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. február 2024 19:55