Zdroj: unsplash.com

Vlasy sú bez nich korunou krásy: TAKÝMTO typom šampónov sa okamžite VYVARUJTE!

Natália F. 04.09.2021, 15:00 Krása a móda
Prípravky na vlasy treba vyberať s rozumom, pretože môžu obsahovať škodlivé látky, ktoré vašim vlasom a pokožke na hlave môžu veľmi škodiť. Ktorým sa treba vyvarovať a čo môžu takéto šampóny spôsobovať?

Mnohé šampóny, najmä tie, ktoré sú najmedializovanejšie a najpopulárnejšie, sú aj väčšinou najškodlivejšie. Obsahujú látky, ktoré nám vedia poriadne uškodiť. Pod horúcim prúdom vody dokonca vedia zdvojnásobniť svoje účinky a tak znásobujú svoj účinok na našu pokožku. 

Zoznam škodlivých látok, ktoré by šampón nemal obsahovať:

-parabény (methyl, ethly, propyl, butyl)

-p-phenylenediamine

-benzyl acetate

-benzethonium chloride

-benzalkonium chloride

-bronopol

-coal tar

-luaramide dea

-lead (olovo) a zlúčeniny olova

-methylisothiazolinone

-petrolatum (petroleum)

-phthalates

Kvalitný šampón na vlasy neznamená vždy vysokú cenu. Na trhu je veľké množstvo kvalitných produktov, ktoré nie sú škodlivé a majú rovnako skvelý účinok na naše vlasy, ako tie s použitím rôznych chemikálii. Kvalitný šampón by teda nemal obsahovať zbytočné zložky, ktoré nám vedia ublížiť a to sú parabény, silikóny, umelé vône, farbivá a podobne. 

Namiesto drogérie sa skúste poradiť s kaderníkom, či lekárnikom. V kaderníctve a v lekárni zoženiete zdravý šampón, ktorý vám nebude vysušovať pokožku a škodiť vášmu zdraviu.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.