Zuzana Caputová
Zdroj: shutterstock.com

Pozrite sa s nami na doterajšie outfity našej prezidentky Zuzany Čaputovej. Ktorý sa vám páčil najviac?

Nakoľko je našou prezidentkou žena, verejnosť sa na jej štýl obliekania sústredí viac, ako sa sústredila pri prezidentovi Andrejovi Kiskovi. Po inaugurácii prezidentky prebehlo už niekoľko oficiálnych stretnutí. Zuzana Čaputová reprezentovala Slovensko doma, ale takisto aj v zahraničí.

Prezidentka Zuzana Čaputová na inauguračnej slávnosti, v šatách od módneho návrhára Borisa Hanečku. Nezábudková modrá jej veľmi pristane. Čo poviete? 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputova v šatách Boris Hanečka #inauguracia #borishanecka

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Hanecka (@borishanecka),

Na stretnutie s predsedom vlády Petrom Pellegrinim v Prezidentskom paláci zvolila zelené hodvábne šaty. 

Zuzana Čaputová si na stretnutie s prezidentom Českej republiky, Milošom Zemanom vybrala šaty v sýtej zelenej farbe. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Na stretnutie s belgickým kráľom si vybrala ,,áčkové" šaty v staroružovej farbe. V tejto kombinácii vyzerala veľmi elegantne. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Na stretnutí s belgickým kráľom. :)

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Na stretnutí so spevákom Stingom mala na sebe červené ležérne šaty. 

Na stretnutí s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom a veľvyslancami. Tentokrát zvolila kvetované šaty, ktoré boli príjemnou zmenou jej doterajších jednofarebných outfitov. 

Prijatie laureátov vojenského činu roka priamo v Prezidentskom paláci. Na toto výnimočné stretnutie si vybrala modrasté šaty, ktoré sa jej veľmi hodia k vlasom. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Som hrdá na laureátov ocenenia Vojenský čin roka, s ktorými som sa dnes stretla ako hlavná veliteľka Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Vojak 2. stupňa Lukáš Kucharčík zachránil ľudský život, čatár Martin Majer pravidelne organizuje zbierku pre detskú fakultnú nemocnicu v Banskej Bystrici, generálporučík Pavol Honzek sa zaslúžil o zrekonštruovanie vojenského cintorína v Trenčíne a podplukovník Ján Himpán je dlhé roky darcom krvi a vedie k tomu aj ďalších. Svojimi skutkami napomáhajú tomu, aby sme si všetci mohli uvedomiť, že profesionálnym vojakom môžeme plne dôverovať. Veľmi by som si želala, aby príklad, ktorí dali, nasledovalo čo najviac príslušníkov našich ozbrojených síl.

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Ceremoniál na Námestí hrdinov v Maďarsku. V kostýme sme mali možnosť vidieť pani prezidentku prvýkrát práve na tomto ceremoniáli. Kostým zožal obrovský úspech aj medzi fanúšikmi pani prezidentky na jej oficiálnom instagramovom profile. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

História našich dvoch národov je v mnohom prepojená. V súčasnosti nás spájajú nielen spoločné projekty, intenzívna obchodná výmena, ale aj občania SR, z ktorých sa viac ako 450 tisíc hlási k maďarským koreňom. Vo vzťahoch medzi našimi štátmi potrebujeme pokračovať v konštruktívnej a úprimnej komunikácii. Tam, kde je to potrebné, nezakrývať si oči a otvorene komunikovať o tom, čo sa nám nepáči. Chcem byť prezidentkou všetkých ľudí, ktorí na Slovensku žijú. Aj preto som dnes v Maďarsku vyslala jasný signál, že práve liberálna demokracia, ktorá garantuje práva všetkým ľuďom rovnako, je najlepším spôsobom ochrany aj všetkých menšín, ktoré v našej krajine žijú. Je prirodzené, že sa vieme zhodnúť, ale aj to, že sú oblasti, kde sú naše názory odlišné. Jeden z najväčších rozdielov vnímam v našom pohľade na budúcnosť Európskej únie. Z našej skúsenosti vieme, že najväčšie výhody majú naši občania vďaka integrácii, nie vďaka prenosu právomocí späť na jednotlivé štáty. Občanov oboch našich štátov spája vysoká podpora nášho členstva v EÚ. Diskutovali sme aj o aktuálnom poslaní V4. Informovala som pána prezidenta o mojom pohľade, že ak naša spolupráca má mať zmysel, nesmie byť len o strážení regionálnych záujmov. Musí byť o presadzovaní demokratických hodnôt, hodnôt slobody a právneho štátu, a tiež hodnôt európskej integrácie, ako to bolo v pôvodnej dohode, na ktorej bol vznik V4 založený. Aby sme neboli vnímaní ako tí, čo Európsku úniu rozdeľujú alebo oslabujú. Aj preto si dnes uctím pamiatku bývalého prezidenta Árpáda Göncza, ktorého vnímam ako symbol presadzovania a ochrany týchto hodnôt. S pánom prezidentom sme sa dnes zhodli, že globálne témy, akými sú zodpovednosť voči životnému prostrediu, klimatická kríza, či bezuhlíkové hospodárstvo sa nás bytostne dotýkajú, a že aj naše krajiny by mali robiť maximum pre hľadanie globálnej zhody v týchto témach. Hovorili sme aj o tom, aká hrozba je pre nás automatizácia a robotizácia priemyslu a budúcnosť nových odvetví. Že ak nedokážeme týmto výzvam efektívne čeliť a nájsť na ne riešenia, bude to mať pre nás nesmierne zlé dôsledky. Tu vidím potenciál pre spoluprácu a pre pozitívnu vecnú agendu, ktorú by sme mali v EÚ navrhovať.

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk