Baťa
Zdroj: Lidovky.cz/Jan Zátorský, MAFRA

Chcete vedieť, či kupujete kvalitnú obuv? Ochotne vám poradí najmladší z Baťovcov

Hovorí anglicky, ale patrí do známej slovenskej podnikateľskej rodiny - Thomas Archer Bata.

Najmladší z rodu Baťovcov sa narodil v Toronte, momentálne ale pôsobí v Prahe. Dôvodom je riadenie marketingových spoločností po celom svete. Na "rodinné klenoty" nedá dopustiť, uvádzajú Lidovky.cz.

„Tieto topánky sú najpredávanejšie v histórii našej firmy. Vyrábajú sa od 30. rokov a každoročne sa ich predá desať miliónov párov,“ rozpráva nadšene.

Vášeň pre topánky preniesol aj do súkromia

Najmladší člen rodu Baťovcov má doma neuveriteľných sto až stopäťdesiat párov topánok, z toho je väčšina od Baťu. „Pravdou je, že kedykoľvek sa u nás objaví nejaký nový zaujímavý model, hneď ho chcem vyskúšať. Takže sa dá povedať, že každý týždeň mám nový pár. Osobne mám najradšej športové topánky, je to asi aj tým, že patrím k mladšej generácii. Ale rád nosím napríklad aj mokasíny.“

Ako možno rozpoznať kvalitné topánky?

Nie je to vraj vôbec ľahké. Kvalita topánky závisí z 85 percent od materiálu, z ktorého je vyrobená. Zvyšok sa odvíja od toho, ako je topánka ušitá. Keď vezmete topánku do ruky a materiál a švy vyzerajú pevne, tak je solídna pravdepodobnosť, že ide o kvalitnú obuv.

„Ale či topánky skutočne stoja za to, zistíte až po troch alebo štyroch mesiacoch nosenia. Samozrejme ich môžete otestovať v laboratóriu, to ale asi doma robiť nebudete,“ dodáva mladý Baťa.

Nové plány v Prahe

Do Česka sa vrátil, pretože spoločnosť Baťa buduje v Prahe globálne oddelenie, ktoré by malo riadiť ich marketing po celom svete. 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.