Zdroj: shutterstock

Konečne dobre správy! V Austrálii zrejme objavili liek na koronavírus

redakcia EVITA 20.03.2020, 11:00 Zdravie
Strach z nového vírusu, ktorý sa stihol rozšíriť do všetkých kútov sveta, by podľa najnovších informácií nemusel trvať už tak dlho.

Aj keď nás z každej strany zaplavujú negatívne informácie ohľadom rýchleho šírenia koronavírusu, zdá sa, že konečne ,,svitá'' aj na lepšie časy. Pred niekoľkými hodinami totiž zahraničné médiá informovali o tom, že lekári z Austrálie disponujú dvoma druhmi liekov, ktoré by si s vírusom Covid-19 mohli poradiť. Kombinácia známych registrovaných liekov zatiaľ prináša pozitívne výsledky na vzorke ľudí, ktorá liečivo testuje. Pri niektorých pacientoch koronavírus dokonca úplne vymizol. 

Ako uvádzajú zahraničné média, malo by sa jednať o medikament Lopinavir/Ritonavir. Ten sa už napríklad používa pri liečbe ochorenia HIV v kombinácii s liekom proti malárii. Odborníci tiež skúšajú kombinovať spomínané lieky s chlorochínom, ktorý je známy najmä pacientom s lupusom. Záver výskumu a pozorovaní by mal byť vyhodnotený približne do štyroch týždňov.

V prípade, že by sa skutočne potvrdila spoľahlivosť lieku, by sa našťastie nemuselo jednať o dlhý proces registrovania. Všetky lieky, ktoré sa budú zrejme využívať v kombinácií, sú totiž už registrované. 

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk