man cheating
Zdroj: shutterstock.com

Od dobrých žien utekajú k potvorám. Toto sú hlavné dôvody, prečo to tak muži robia

redakcia EVITA 13.07.2020, 10:30 Vzťahy
Tiež sa vám zdá čudné, že tých najlepších chlapov „ulovia“ zväčša mrchy a nám, obyčajným dievčatám zostávajú oči pre plač? Čo môžeme zmeniť na svojom správaní sa?

Všetci poznáme tvrdenie, že ženy sú ako stvorené na starostlivosť o druhých. Už od malička sme vedené k tomu, aby sme sa starali o bábätká (i keď v tom čase len tie vo forme bábik), upratovali a boli „dobré dievčatá“. Áno, rodičom tiché a svedomité dievčatká vyhovujú. Urobia, čo im dospelí povedia. A odmena? Veľká porcia lásky. Pochvala. Objatie... Ale potom dievčatká vyrastú a čakajú, že tento model bude fungovať aj v reálnom živote. Lenže, je tu problém. Pravidlá sú nastavené trochu inak...

Dobré dievčatá si získajú mnoho kamarátov, ale vhodného adepta na manžela a otca rodiny už horšie. Prečo? Akoby oddanosť, usilovnosť a pokojná povaha na mužov nijako nepôsobili. Podľa psychológov je totiž princíp vzťahov s opačným pohlavím založený predovšetkým na sexuálnej príťažlivosti. Muž si vyberá ženu, ktorá sa mu páči fyzicky a niečím mu imponuje... Od prírody je naprogramovaný na rolu lovca, ktorý chce naháňať svoju korisť. A práve preto potrebuje vo vzťahu adrenalín, napätie a sexuálnu túžbu. A tú mu, bohužiaľ, dobrá a oddaná gazdinka nedá..

„Ale to nemá logiku. Keď niekoho milujem, tak predsa chcem, aby bol so mnou šťastný a spokojný! Čo je na tom zlé?“ rozčuľuje sa štyridsaťročná Alena, ktorú pred mesiacom opustil jej dlhoročný partner. „Vôbec som to nečakala, bola to podpásovka. Mali sme sa brať a on na poslednú chvíľu zmizol s nejakou mladšou kolegyňou. Dodnes neviem prečo... U mňa mal predsa všetko! Varila som mu, prala, žehlila... Budovala som s ním náš nový domov a on dal prednosť nejakej chemlónovej blondíne s naružovo nalakovanými nechtami. Chápete to?“ Čo na to povedať? Láska bohužiaľ nie je spravodlivá a odpracované hodiny za sporákom či žehliacou doskou nezaručia, že partner zostane. Skôr naopak: Najväčšou chybou dobrých dievčat je to, že sa k svojim mužom správajú ako matky. Starajú sa o nich, rozmaznávajú ich a sú tolerantné k ich výstrelkom. Lenže úprimne – priťahujú mužov ich mamy? Samozrejme, že nie... Človek ich má rád, váži si ich obetavosť... Ale do postele si ich nezoberie. A muži potrebujú sex. Tak si hľadajú rozptýlenie inde.

Supermanky škodia len samy sebe

Neskĺznuť do mamičkovskej roly je ešte ťažšie, keď sú v rodine aj deti. Starostlivosť o ne je náročná a vyžaduje si poriadok, pravidelnú pozornosť a odriekanie. Dnešné ženy sú navyše posadnuté predstavou, že sú supermanky a musia zvládať tisíc vecí – kariéru, domácnosť, rodinu a ešte k tomu vyzerať ako filmové hviezdy. Toľko očakávaní by položilo aj slona. Kvantum povinností, nedostatok spánku a vlastného priestoru robí napokon z mladých mamičiek štvancov. Večer potom bývajú mrzuté a na nejaké posteľové hry s partnerom ani nepomyslia. Na to nie je sila ani nálada... Muži skôr oželejú teplú večeru, akoby malo byť doma dusno alebo by si mali zvykať na sexuálny pôst. Preto je lepšie urobiť menej práce a byť v pohode, ako vyleštiť celý byt a potom mužovi vyčítať, že doma nepomáha.

A teraz kľúčová otázka – už viete, prečo muži utekajú od dobrých dievčat k potvorám? Nie, nie je to v tom, že by boli krajšie alebo štíhlejšie ako dobré dievčatá. Naopak, sokyňa môže byť tučnejšia, škaredá alebo dokonca typ „sivej myšky“, ktorá nedokáže napočítať ani do piatich. Ale má jednu vec, ktorá dobrým dievčatám chýba... Dokáže v mužovi vzbudzovať záujem, chuť a túžbu lovca podmaniť si svoju korisť. A verte, že takáto „potvora“ sa mu len tak nedá. Ide o ženu, ktorá má na prvom mieste seba a až potom partnera. Preto ju v partnerskom vzťahu nikdy neuvidíte, ako mamičkovsky šušle na partnera, upratuje jeho ponožky a pripravuje mu sviečkovú omáčku so šiestimi knedľami na večeru. Hlavný dôvod, prečo potvory vždy víťazia nad poslušnými dievčatami, je ich zdravé sebavedomie. Pravá potvora sa totiž nikdy nespráva ako „prívesok“, nepotrebuje prejavy citov a ani nechce od partnera, aby za ňu preberal zodpovednosť a diktoval jej, čo má a čo nemá robiť.

Čaro potvor je teda v ich nepredvídateľnosti a „pevnej chrbtici“, ktorá sa pred žiadnym mužom neskloní. „A prečo by sa mala? To, že som žena, predsa ešte neznamená, že by som nemala mať svoj názor,“ rozčuľuje sa jedna zo spriaznených potvor, Dáša. A odkazuje všetkým dobrým dievčatám: „Kľúč k šťastnému vzťahu spočíva v tom, aby ste boli šťastné vy.“

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk