sex vo vzťahu
Zdroj: shutterstock.com

Toto je päť tipov, ako neprísť o sexuálny život s príchodom detí

idnes. cz 21.06.2020, 19:45 Vzťahy
Príchod detí obráti väčšinu rodinných poriadkov hore nohami. Milostný život rodičov sa tak ľahko dostane na vedľajšiu koľaj a môže sa zdať, že romantické i vášnivé chvíle budú musieť rodičia oželieť. Máme pre vás päť tipov, ktoré ich vrátia do vašich spální.

1. Chváľte sa a maznajte sa
Kameňom úrazu každého milostného života je, ak vedľa seba partneri začnú žiť ako brat so sestrou. Takže aj keď vám zo starostlivosti o deti a domácnosť ide hlava vybuchnúť, snažte sa s partnerom hovoriť aj o iných veciach. Hovorte o svojich pocitoch a túžbach a nevynechávajte samozrejme ani tie sexuálne, ako píše idnes.cz. Bavte sa o svojom zmenenom libide, o svojom tele a nezabudnite samozrejme ani na chválenie a komplimenty.

Ženy si najmä po tehotenstve a pôrode často nepripadajú atraktívne, partneri by ich preto mali presvedčiť o tom, že sú pre nich stále príťažlivé. Chvála a komplimenty by samozrejme mali padať aj na hlavu muža.

Nezabúdajte ani na fyzický kontakt, ktorý vo vás môže zhasnutú túžbu ľahko zažať. Bozky, hladenie, objímanie a maznanie nie sú len pre čerstvo zamilované páry, objavte znovu ich sexuálny náboj.

2. Choďte spať spoločne
Nečakajte, že na vás bude manžel natešený čakať hodinu, kým dožehlíte bielizeň a pripravíte desiaty pre deti do školy. Najskôr bude frustrovaný, potom naštvaný alebo otrávený a nakoniec zaspí. Keď potom konečne prídete natešená do postele vy, bude vás namiesto zmyselnej iskry v jeho oku vítať hlasné chrápanie.

Matky majú občas tendenciu sa pre rodinu "obetovať" a snažia sa byť perfektnými matkami s perfektne upratanou domácnosťou. Zabudnite na to, vy aj váš partner budete oveľa spokojnejší, ak budete chodiť v pokrčených tričkách, ale s pocitom, že ste aj s tromi deťmi jeden pre druhého sexi.

3. Plánujte
Divoký vášnivý sex na exotickom mieste môžete sledovať na videu, lebo vo vašom živote s deťmi na neho už nie je priestor. Naučte sa so sexom zaobchádzať rovnako, ako s ďalšími položkami v diári - skrátka si ho začnite plánovať. Berie babička vnúča na hodinovú sobotňajšiu prechádzku? Namiesto prípravy obeda si naplánujte radovánky v spálni. A na obed si potom môžete so spokojným úsmevom na tvári dôjsť do reštaurácie, alebo si ho objednať domov.

Ak máte pocit, že by sa sexuálny život nemal príliš spútavať plánovaním a očakávaním, potom vám nezostáva, než si zohnať stráženie na celý deň alebo víkend.

Ak nemáte pre svoje dieťa stráženie, môžete ich aspoň skúsiť na hodinku rozptýliť sledovaním obľúbenej rozprávky. V tom prípade ale nezabúdajte na bod č. 4.

4. V spálni sa zamknite
Ak sa vaše deti už samostatne pohybujú po byte či dome, je načase dať kľúč do dverí spálne. A tiež ho používať. Veľa rodičov už zažilo, ako dieťa pricupká priamo vedľa manželskej postele v tom najlepšom. Občas tiež začne plakať, pretože si myslí, že sa bijete alebo si vzájomne ubližujete. Každopádne, v tú chvíľu sa chvíľka praktického nácviku mení v teoretickú hodinu, kedy budete dieťaťu osvetľovať, čo a prečo vlastne v tej posteli vyvádzate.

5. Privstaňte si
Podľa výskumov sú muži naladení na sex skôr ráno, zatiaľ čo ženy na neho majú väčšiu chuť večer. Ale ráno si rozhodne môžu zamilovať obaja, obzvlášť, ak má vaše dieťa predvídateľné biorytmy. Nastavte si budík (tichý, aby nebol počuť až do detskej izby) na pol hodiny dopredu a hneď sa začnite s partnerom maznať. Je to lepšie a príjemnejšie prebudenie ako trojité espresso. Zaručene potom vkročíte do dňa tou správnou nohou.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk