Zdroj: shutterstock

Ostali vám po lete suché a zničené vlasy? Vyskúšajte tieto tipy, ktoré vašu korunu krásy zachránia

Nevenovali ste im pred letom dostatočnú pozornosť a teraz sú také všelijaké – suché, mastné, polámané... z? zničené? Opýtali sme sa za vás odborníka, ako svoje vlasy zachrániť.

Problém číslo 1: Suché vlasy

Nielen slnko, more, slaný vzduch, ktorých kombinácia funguje ako prírodný peroxid, ale aj časté sušenie fénom a žehlenie vlasov spôsobuje, že sú suchšie, najmä pri končekoch.
Riešenie: Nepoužívajte regeneračné šampóny, ktoré nemajú dostatok hydratačných zložiek, aby ste neporušili vlasovú štruktúru od korienkov. Vhodnejšími sú čisto hydratačné šampóny a prípravky na vlasy, ktoré nezaťažujú vlas priamo od jeho rastu, ale pomáhajú končekom. Vhodné je po úprave do končekov votrieť olejček. Budú aj na pohľad pôsobiť zdravšie, dodá im lesk a zabráni ich krepovaniu.

Tip:
Ak sa vám v lete od slnka prirodzene zosvetlili vlasy, môžete si tento efekt predĺžiť aj bez chémie. Morská soľ v spreji aj na septembrovom slnku vlasy pekne „vytiahne“. Alebo zmiešajte citrón a škoricu – táto kombinácia funguje ako prírodný zosvetľovač vlasov.

Problém číslo 2: Mastné vlasy

Častejšie umývanie vlasov počas teplých mesiacov môže spôsobiť zvýšenú tvorbu mazu – pokožka si totiž zapamätá, ako často si vlasy umývate. Nepomáha im ani ich časté vypínanie do copu či do drdola, ani samotný fakt, že sa ich častejšie dotýkate.
Riešenie: Skúste vydržať a neumývajte si vlasy okamžite, keď cítite, že sa mastia. Pokožka by sa mala nastaviť na to, že čistenie nie je každodenné a tvorba mazu by mala ustúpiť. Ak chcete pomôcť vlasom okamžite a nemáte farbené vlasy, vhodný je žihľavový šampón. Ešte účinnejšie funguje „vývar“ zo žihľavových listov, ktorý môžete kedykoľvek použiť aj na suché vlasy, resp. na pokožku hlavy. Dobre fungujú aj šampóny s prívlastkom volume – majú v sebe menej zložiek, ako sú silikóny a parabény, ktoré zaťažujú vlasy.

Tip:
Namiesto každodenného umývania vlasov je niekedy lepšie použiť suchý šampón. Pripravíte ho jednoducho aj doma. Blondínkam stačí použiť detský zásyp, brunetky ho môžu zmiešať s kakaom, aby na tmavých vlasoch neostávali biele stopy. Púder stiahne maz a vlasy budú pôsobiť matnejšie a „vzdušnejšie“. Pre ešte lepší efekt vlasy zalakujte.

Problém číslo 3: Lámavé vlasy

Lámavosť vlasov spôsobuje to, že ležíte alebo chodíte spať s mokrými vlasmi alebo ich mokré viažete do nepravidelného drdola. Vlasy sú pokrútené, nepravidelné a lámu sa na viacerých miestach.
Riešenie: Na lámavé vlasy je najúčinnejšie podstrihnutie končekov a vysoko invazívne kúry. Moja obľúbená je olaplex kúra na spevnenie vlasov, ktorú vám však spravia iba v kaderníckych salónoch. Pri lámavých vlasoch je však návšteva kaderníka najlepším riešením. K starostlivosti o takto poškodené vlasy môžete samozrejme prispieť prípravkami na ich spevnenie.

Tip:
Ak si nestíhate vysušiť vlasy a musíte ich nechať vyschnúť počas spánku, zviažte si ich do vrkoča. Jemne zapletený vrkoč zaistí pravidelnosť a vlasy sa nebudú lámať pri každom vašom pohybe.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.