Zdroj: lejdy.sk

Chráňte sa pri opätovných zápaloch močových ciest!

23.08.2019, 00:00 PR Články
Aj počas letného obdobia nás potrápia rôzne choroby a jednou z nich je aj infekcia močových ciest, ktorú takmer všetci poznáme a mali by sme jej určite venovať pozornosť. Prečo by sme ju nemali podceňovať nám priblížil urológ MUDr. Igor Bartl.

Vedeli ste, že ženy trpia infekciou močových ciest až 50 – krát častejšie ako muži? Prečo to tak je? Zápal močových ciest najčastejšie zapríčiňuje baktéria E. coli, ktorá sa vyskytuje v črevách ľudí aj iných zvierat. Tento mikroorganizmus sa nachádza aj v oblasti konečníka a tak má k močovým cestám u žien bližšie. Darí sa jej aj vďaka dĺžke močovej trubice, ktorá je u žien podstatne kratšia ako u mužov.

Zápal okrem spomínanej E. coli môžu spôsobiť nasledovné faktory: stres, oslabená imunita či fajčenie. Preto je mimoriadne dôležité aby sme infekciu v žiadnom prípade neprehliadli, poriadne ju preliečili a mysleli aj na prevenciu, pretože ľahký zápal sa môže premeniť na nebezpečnú chorobu. Pozornosť by sme mali zbystriť už pri únave a zvýšenej teplote.

Zdroj: lejdy.sk

„Z dolných močových ciest sa infekcia môže dostať cez močovody vyššie až do obličiek. Postatné je, aby pacienti nepodceňovali liečbu aj obyčajných zápalov dolných močových ciest, pretože akonáhle zápal napadne obličky, ide o vážny stav. Nie je výnimkou, že pacient musí byť hospitalizovaný a dostávať antibiotikáintravenózne Účinnými látkami v boji proti zápalu močových ciest je D – manóza, ktorá podporuje zdravé fungovanie dolných močových ciest a vylučovanie baktérií“ konštatuje urológ MUDr. Igor Bartl.

Ako sa teda proti zápalom brániť? Najdôležitejšia je správna hygiena, dostatočný príjem tekutín a vitamínu C, ktorý zabraňuje množeniu baktérií. Nemenej dôležitá je i prevencia, medzi ktorú patria i výživové doplnky s obsahom D – manózy a extraktom z brezy previsnutej, dráča indického a medvedice lekárskej. Vďaka duálnemu dávkovaniu telo dostáva tie správne látky počas noci i dňa. V prípade, že sa váš zdravotný stav zhoršuje treba urgentne navštíviť lekára, ktorý stanoví správnu liečbu, ktorú treba prísne dodržiavať.

Pozrite si videoseriál s odborníkom, urológom Igorom Bartlom.

(PR)

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.