Aj vám dala zima poriadne zabrať? Doprajte si sladký detox v podobe peelingu

16.05.2019, 00:00 PR Články
Aj vy už so stúpajúcimi teplotami nedočkavo odhadzujete prebytočné zvršky a tešíte sa na poriadnu dávku prírodného vitamínu D? Milé dámy, nie tak zhurta. Po zime, kedy našu kožu atakovali prudké zmeny teplôt, vysušený vzduch a niekoľko vrstiev oblečenia, jej dlhujeme poriadny reštart. Dobrou správou je, že si pri ňom môžeme dopriať aj extra dávku cukru.

Odumreté bunky a zrohovatené vrstvy pokožky - to všetko je potrebné odstrániť, aby koža mohla „dýchať“ a prijímať nielen slnečné lúče, ale predovšetkým hydratačné a výživné látky, vďaka ktorým bude opäť jemná a hebká. Povolajte preto do akcie účinného pomocníka, ktorý už netrpezlivo čaká na svoju šancu- peeling.

Pokiaľ ide o domáce použitie, ideálny je mechanický, založený na princípe abrazívnych častíc  - od drvených mandľových škrupiniek, cez mletú pemzu až po kávu - obsiahnutých v krémových alebo gélových základoch. Spolu s odumretými vrstvami kože sa ich jemné zrniečka zmývajú vodou. Kým kráľovná Kleopatra si na tento účel nechávala zmiešať piesok s olejmi, dnes stačí zájsť do obchodu alebo urobiť pár klikov na internete.

Cukor je povolený

K najmodernejším a zároveň najobľúbenejším patrí  cukrový peeling. Hoci cukru sa väčšina žien počas jarného detoxu dôsledne vyhýba, na kožu  majú jeho kryštáliky doslova blahodarné účinky. Navyše, na rozdiel od klasických peelingov nemusíte po jeho použití prácne odstraňovať zrniečka z vlastného tela ani vane. Kryštáliky cukru sa pri masáži vodou navlhčenej kože rozpustia sami a nespôsobia jej tak neželané podráždenie. Vďaka tomu je tento spôsob peelingu vhodný aj pre citlivú pokožku. Pravidelné používanie cukrového peelingu kožu nielenže zjemní a šetrne zbaví odumretých vrstiev, ale zároveň ju krásne prekrví, čo prispieva aj k prevencii celulitídy.

Vôňa ako bonus

O magickej schopnosti vône prepojiť sa s našimi emóciami a tou časťou mozgu, ktorá „zálohuje“ spomienky sa toho už popísalo veľa. Takže, ak ste si sľúbili, že sa o svoje telo budete starať pravidelne, lepšia ako „voňavá metóda“ snáď ani neexistuje. Drží sa jej aj tradičná česko-slovenská značka Dermacol, ktorej rad telovej kozmetiky Aroma Ritual patrí k najpredávanejším. Práve cukrový peeling z tohto radu vyprecizovali v brnenskej továrni až na takú úroveň, že sa kryštáliky cukru pri kontakte s vodou postupne zmenia na jemnú penu, ktorá po opláchnutí zanechá kožu krásne hebkú.

Ako bonus pridal Dermacol päť vôní, ktoré zmenia spomínanú rutinu na obľúbený rituál. Na jar je skvelá sladká vôňa vodového melónu, ktorá osvieži a povzbudí myseľ. Energizujúci účinok má aj kofeín v peelingu s arómou írskej kávy, tá podporuje mikrocirkuláciu v pokožke a dodáva bunkám energiu. Ak ste fanúšikom „hrejivých“ receptúr, siahnite napríklad po peelingu s jablkom so škoricou, ktorý vás zbaví pocitu chladu a únavy. Alebo iba relaxujte s vôňou kombinujúcou hrozno a limetku.

Cukrový peeling Aroma Ritual, Dermacol, 5 druhov, 5,69 eur/200 g

Ďalšie informácie nájdete tu:

www.dermacol.sk

(pr)

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.