Top manažérka vás odhadne za sekundu. Ako vás prezradia topánky

26.02.2019, 00:00 PR Články
Moja práca si vyžaduje každodennú komunikáciu s klientmi. Moje meno je Dária a už niekoľko rokov pôsobím v Nemecku v oblasti ľudských zdrojov. Stačí jeden pohľad a hneď viem, s kým mám do činenia. Prišla dáma v nízkych balerínkach? Viem, že bude priateľská a pohodová. Má klient najmodernejšie tenisky? Naladím sa na jeho moderný slang.

Či ste v práci, alebo na rande, človeka si prezriete odhora až nadol a skúste nájsť stopy, pomocou ktorých vypátrate, čo je zač. Ak sa pozeráte ľuďom na topánky, všímajte si hlavne ich farbu, výšku opätku a celkový stav topánky. Čo mi o vás napovedajú topánky?

1. Dámske lodičky: farebné a výrazné

Ak príde dáma na stretnutie v sexi výrazných lodičkách, viem, že si vyžaduje moju pozornosť. Topánky nápadnej farby mi napovedajú, že som sa stretla s kreatívnou, sebavedomou osobnosťou. Farebná obuv často podčiarkuje krásu dámy, ktorá sa nebojí povedať to, čo si naozaj myslí. Snažím sa ju preto počúvať a navrhovať efektívne a jedinečné riešenia. Ste jednoducho diva Nicky Minaj, Cardy B alebo Beyoncé. 

2. Nesmrteľná klasika: čierne lodičky

Tak tu ide do tuhého. Ak príde na stretnutie dáma v čiernych lodičkách, znamená to, že vie, čo chce. Potrebujete poznať presné čísla, informácie a konkrétne plány. Viem, že vás žiadnymi kecami neohúrim. Oceňujete profesionalitu a presnosť. Medové motúzy vám popod nos ťahať určite nebudem.

3. Staršie, ale udržiavané topánky

Tento typ ľudí mám veľmi rada. Na stretnutie či pohovor príďte pokojne aj v staršom páre topánok, no vždy si ich dôkladne vyčistite. Ak sa o svoje obľúbené topánočky s láskou staráte, dávate svetu najavo, že ste svedomitý a dôsledný človek. V sekunde tak viem rozpoznať, že vám záleží na celkovom dojme a vo veciach máte radi poriadok. Je pre vás dôležité dostávať pozitívne ocenenie za vašu prácu. Drobné nečistoty mi zasa naznačujú, že žijete v každodennom ruchu a maličkosti vás nevyvedú z miery.

4. Tenisky, sneakersy, vansy

Už dávno neplatí pravidlo, že tenisky sú vhodné iba na šport. Klienti z reklamných či digitálnych agentúr tenisky milujú. Ste mestský človek, žijete na sociálnych sieťach, zbožňujete kvalitnú kávu a dobré jedlo. Kalendár je preplnený stretnutiami. Teniskoví klienti potrebujú efektívne a rýchle riešenia, ktoré prinesú okamžitý efekt. Ste priateľská, no vyžadujete si profesionálny prístup.

5. Kotníkové čižmy

Členkové čižmy sú tento rok veľkým trendom. Hodia sa k sukni či džínsom, ku kabátu aj k vetrovke. Už na prvý pohľad vidno, že milujete univerzálnosť. V kotníkových čižmách môžete ísť do práce, obchodu, divadla aj na rande. Preferujete všeobecné a komplexné riešenia. Viem, že pri práci nechcete príliš experimentovať, prednosť dáte overenej klasike. Pôsobíte upravene, no nechcete vytŕčať z davu.

6. Papuče

Občas sa stane, že sa s klientkami stretnem v ich kancelárii. Často ma privítajú v plyšových alebo chlpatých papučiach. Ste zábavný a bezprostredný človek, pre ktorého je pohoda dôležitá. Profesionálka, no občas si uletíte do ríše infantilnosti. Rada klamete výzorom. Často sa stane, že dáma v papučkách má v skutočnosti vyštudovanú prestížnu univerzitu a pracovala s top zahraničnými klientmi. Nikdy preto nepodceňujte dámu v papučiach!

A čo si na stretnutia obúvam ja?

Snažím sa zvoliť si zlatý stred: čierne alebo béžové lodičky. Prekvapila som vás? Možno si hovoríte, že čierne alebo béžové lodičky sú nuda. Pravdou však je, že v jednofarebných lodičkách pôsobím ako profesionál. Vyvolávajú pocit stability, istoty a odbornosti. To je presne to, čo odo mňa klienti potrebujú. Musia mi veriť. Použite tieto jednoduché triky vo svoj prospech. Naučte sa nielen lepšie počúvať, ale aj čítať ľudí.

(pr)

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.