shutterstock.com
StoryEditor

Toto je deväť vecí a nápadov, s ktorými lepšie prežijeme dlhší čas v karanténe

01.02.2021, 18:45
Životný štýl
Ponúkame vám pár rád a tipov, s ktorými je aj dlhý čas strávený doma, medzi štyrmi stenami, tak trochu osviežujúcejší, slnečnejší, skrátka, krajší.

Pite viac vody
Aj telo je už unavené. Zo zimy, z tmy, z nedostatku slnka a čerstvých vitamínov. Vypite o tri poháre vody viac ako zvyknete, pokojne pridajte limetku alebo mätu či citrón. Budete sa cítiť sviežejšie.

Plňte si chladničku len tým, čo máte rada
Lebo už aj tak nie sme v pohode... slnko nikde, všade zima a tma. Ak teraz začnete do chladničky nakupovať veci, ktoré sú síce zdravé, ale vy ich nemáte rada, zlá nálada sa ešte vystupňuje. Počkajte si na jar, keď už tak veľmi chcete detoxikovať, teraz jedzte, čo vám chutí. Aj medzi zdravými potravinami máte určite svojich favoritov a nikto nepovedal, že brokolicu, mrkvu alebo čokoľvek je vášmu jazyku blízke, nemôžete jesť stále dokola.

Vytlačte si fotografie a vyzdobte nimi dom
Kedy ste si naposledy robili album z dovolenky alebo z výletu? Kedy ste si naposledy dali fotky vyvolať? Ani sa nepamätáte, však? Vráťte sa k tejto bohumilej činnosti, kombinujte fotky do rámikov, hľadajte pre ne miesto na stenách, komodách, zútulnite si nimi byt. Garantujeme celé jedno víkendové popoludnie plné zábavy.

Naučte sa niečo, čo neviete, ale v princípe by ste mali vedieť
Napríklad viazať kravatu. Základy prvej pomoci či sebaobrany. Niečo, o čom nikdy neviete, kedy budete potrebovať a v princípe by sme to mali ovládať všetci.

Upečte tortu
Nie koláč, ktorý robíte pravidelne a viete ho aj poslepiačky. Nájdite si recept na dobrú, náročnú tortu – určite tam musí byť želatína – a keď bude hotová, krásne ju vyzdobte. Len tak pre radosť. Alebo na oslavu toho, že už konečne príde jar.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zivotny-styl, menuAlias = zivotny-styl, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. február 2024 21:55