Viete, čo vám pomôže od bolesti kĺbov?pexels
StoryEditor

Neverili by ste, že práve táto surovina, ktorú máte bežne doma, vám pomôže pri rôznych bolestiach

30.08.2023, 14:00
Zdravie

Niekedy pre tie najúčinnejšie veci nemusíte chodiť ďaleko. Máte ich priamo na dosah a ani neviete, že potenciál ich využitia je oveľa širší, než by ste si mysleli. Napríklad také vajíčko. Používate ho do rôznych pokrmov, no vedeli ste, že dokáže tlmiť bolesť?

Vajíčka sú bohatým zdrojom živín a tiež vitamínov a minerálov. Práve tie dokážu vo vašom tele hotové zázraky.

Antibakteriálne

Vajíčka obsahujú látku cystatin, ktorá podporuje rast buniek, no má aj protizápalové, antibakteriálne a antivírusové účinky. Spomenúť však treba aj lyzozým, ktorý dokáže bojovať proti baktériám. Ten sa nachádza aj v liečivách proti bolesti a tiež v prípade liečby infekcií.

Pomoc pre kĺby

Ak vás trápia bolesti kĺbov, práve obklad z tejto nenápadnej suroviny vám dokáže uľaviť od bolesti. Vajíčko okrem už spomenutých látok obsahuje tiež proteíny a minerály, ktoré pôsobia priamo na postihnuté miesta. Ak ho skombinujete so soľou, jeho účinky ešte znásobíte.

image

Vajíčka sú bohaté na mnohé látky, ktoré tlmia bolesť.

pexels

Účinný obklad

Z vajíčka v tomto prípade budete potrebovať len žĺtok. Ten vymiešajte s lyžičkou soli do peny a naneste na boľavé miesto. Prekryte potravinovou fóliou, alebo mikroténovým vreckom a následne obviažte obväzom. Vajíčko nechajte pôsobiť minimálne dve hodiny, ale pokojne aj viac. Už po krátkom čase by mala prísť úľava.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
22. júl 2024 07:31