Čas, v ktorom sa v noci zobudíte prezrádza mnohé
StoryEditor

Čas, v ktorom sa uprostred noci zobudíte dokáže prezradiť veľa. Pozrite sa, čo vás hovorí

22.01.2022, 15:00
Zdravie
Nedá sa vám zaspať a spíte málo? Prieskumy ukazujú, že až 60% populácie má problémy so spánkom. To, v akom konkrétnom čase sa uprostred noci zobudíte, dokáže prezradiť veľa, a preto by ste to nemali ignorovať. Pozrite sa, čo hovorí konkrétny čas o vašom emocionálnom stave.

Problémy so zaspávaním medzi 21:00 a 22:00

Ak máte problém zaspať v tomto čase, tak je pravdepodobné, že si prechádzate stresom. Áno, každému sa občas stane, že pri zaspávaní myslí na desať vecí, ktoré musí na druhý deň spraviť, ale nemalo by to tak byť. Keď si večer ľahnete, aby ste si konečne oddýchli, myšlienky by nemali zahlcovať vašu myseľ, pretože vám bránia v plnohodnotnom odpočinku. Najlepším liekom, ktorý odborníci odporúčajú, je meditácia. Tá totiž umožňuje vášmu telu vstúpiť do stavu pokoja a vyrovnanosti, čo vám pomôže uvoľniť sa po stresujúcom dni. Nemusíte sa však stať profesionálnym guru, ale úplne stačí, ak si pred spaním pustíte upokojujúcu hudbu. Pomôže vám to spomaliť mozgovú aktivitu a srdcový tep.

Vstávanie medzi 23:00 a 1:00

Odborníci tvrdia, že toto časové obdobie sa pripisuje žlčníku, ktorý je súčasťou toho, čo riadi naše emócie. Prečo sa teda budíme v čase medzi 23:00 a 1:00? Prežívate emocionálne sklamanie, ktoré sa dá vyriešiť práve zdravým vášho žlčníka. Ten, je zodpovedný za vášeň pre život, konanie a asertivitu. Keď bude vyrovnaný žlčník, vy sa môžete cítiť šťastní a spokojní. Ak však pociťujete nedostatok vášne, máte problémy s rozhodovaním alebo sa niečoho bojíte, váš žlčník nie je v poriadku. Tento problém môžete vyriešiť tak, že si pred spaním uvaríte mätový, malinový alebo lipový čaj. Po jeho pravidelnom užívaní sa dokážete zbaviť emocionálneho sklamania a zlepšiť celkový spánok.

Vstávanie medzi 1:00 a 3:00

Pohádali ste sa s partnerom pred spaním alebo ste prežili deň, keď sa vám naozaj v ničom nedarilo? Ak sa zobudíte uprostred noci v tomto čase, pravdepodobne ste nahnevaní. Hnev je spojený s pečeňou, v ktorej sa dokážu hromadiť všetky zlé a nepriaznivé pocity. To znamená, že aj keď sa snažíte neprerušovane spať, vaše telo vám noc čo noc pripomína tento nepríjemný pocit. Ak to chcete prekonať, je dôležité, aby ste sa naučili vypúšťať emócie zakaždým von. Okrem lepšieho spánku tak môžete posilniť vzťahy a taktiež uvoľniť negatívne energie, ktoré si ukladáte vo vašom duchu. Ak ich budete neustále zadržiavať, v noci vás nikdy nenechajú v kľude spať.

Vstávanie medzi 3:00 a 5:00 

Toto je čas, ktorý naznačuje, že sa vám vyššia sila snaží niečo povedať. V čase medzi 3:00 a 5:00 najaktívnejšie pľúca, ktoré poskytujú imunitnú ochranu  a sú zodpovedné za pohyb energie celým telom. Avšak taktiež je o nich známe, že vo väčšine prípadov signalizujú pocit smútku a depresie. Ak prechádzate vo svojom živote ťažkým obdobím zdá sa, že ho nedokážete prekonať, a preto by ste mali počúvať to, čo sa vám snaží povedať vyššia sila. Keď sa v tomto čase zobudíte, nájdite si chvíľku na uvoľnenie a zhlboka dýchajte. Taktiež môžete vyskúšať meditáciu pomocou upokojujúcej hudby. Ak to budete vykonávať pravidelne, vaše pocity smútku či depresie sa ustália.

Vstávanie medzi 5:00 a 7:00

Odborníci tvrdia, že ak sa nad ránom budíte v tomto čase, signalizuje to, že vaše črevo je nadmerne aktívne. To súvisí s emocionálnymi blokmi, ktoré sa prejavujú tým, že svoje nepríjemné skúsenosti sťahujete dovnútra, pretože sa nechcete znova zraniť. Ak máte problém otvoriť sa iným ľuďom alebo nemôžete nechať veci tak, môžete mať v hrubom čreve nerovnováhu. Základným účelom čreva je prijímať odpad a odstraňovať to, čo vo vašom tele nepotrebujete. Funkcia tohto orgánu je úzko spätá s duchovným aspektom, a preto sa budíte práve v tomto čase. Riešením je len jedno, otvorte sa niekomu a nenechajte sa utápať vo vašich problémoch.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/zdravie, menuAlias = zdravie, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
13. apríl 2024 15:36