shutterstock.com
StoryEditor

Permanentný makeup či operácia očných viečok. Koľko zaplatíte za populárne kozmetické úpravy?

30.07.2020, 21:00
Krása a móda
V dnešnej dobe je už naozaj skoro všetko možné – aj zmeniť „výbavu“, s akou sme sa narodili. Alebo „opraviť“, čo nám tehotenstvá a pôrody pokazili. Evita vám prináša veľký prehľad úprav, ktoré Slovenky najčastejšie podstupujú.

TVÁR:
APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU: Ambulantný zákrok, výsledky viditeľné asi o tri dni, vyhladí mimické vrásky, drží 3 – 6 mesiacov. Používa sa na čelo, vrásku hnevu medzi obočím a okolie očí. Cena podľa množstva materiálu, základná dávka asi 130 €.

APLIKÁCIA NITÍ Z KYSELINY MLIEČNEJ (3D lifting): Ambulantný zákrok, nitky sa do podkožia vkladajú kanylou a vyťahujú poklesnuté oblasti (napríklad obočie, ochabujúce kontúre tváre), pri čom dodávajú tvári aj objem. Vstrebávajú sa asi po roku a pol, cena jednej nitky je asi 30 €.

unsplash

LIFTING: Klasický operačný lifting v celkovej anestézii, pri ktorom sa vyťahuje koža na tvári. Rekonvalescencia asi 10 dní. Cena od 1 100 €.

OPERÁCIA OČNÝCH VIEČOK: Operácia poklesnutých očných viečok v celkovej alebo lokálnej anestézii, dajú sa upraviť spodné aj horné viečka. Rekonvalescencia asi dva týždne. Cena od 400 €.

VÝPLNE Z KYSELINY HYALURÓNOVEJ: Ambulantný zákrok, telu vlastná kyselina sa najčastejšie aplikuje do pier, nosovoústnych vrások, lícnych kostí – zväčšuje objem a vypĺňa vrásky. Efekt vydrží 6 – 12 mesiacov. Cena podľa množstva materiálu od 180 €.

TVÁROVÉ IMPLANTÁTY: Vhodné pre ženy, ktoré nechcú opakovane podstupovať vstrekovanie kyseliny, ale chcú trvalý efekt. Implantáty sú najčastejšie vyrobené zo silikónu, nevyzerajú však úplne prirodzene. Vkladajú sa operačne, dajú sa aj odstrániť. Cena od 350 €.

TETOVANIE OBOČIA: Vydrží asi dva roky, v súčasnosti sa najčastejšie používa púdrová metóda. Tetovať sa dajú očné linky aj kontúra pier. Cena od 150 €.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/krasa-a-moda, menuAlias = krasa-a-moda, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
07. december 2023 14:09