profimedia
StoryEditor

Aj keď je vojvodkyňa, nebojí sa prejavovať lásku bežným ľuďom. Kate priniesla do kráľovskej rodiny druhý dych

11.01.2022, 15:00
Kráľovská rodina
Kate Middleton oslávila pred pár dňami svoje 40. narodeniny. Za posledné desaťročie sa stala tvárou niekoľkých iniciatív vo verejnej práci. Navštevovala väzňov a zaujímala sa o duševné zdravie detí. Ľudia si ju obľúbili nie len vďaka veľkým činom, ale aj kvôli úsmevu a pozitívnej energii, ktorá z nej vyžaruje neustále.

Stretnutia s väzňami

S duševným zdravím a rodinou súvisí aj jej usporadúvanie charitatívnych akcii Action on Addiction, ktoré presadzuje od prvých mesiacoch svojho manželského života. Medzi ľuďmi sa snaží šíriť posolstvo, že výzvy súčasnosti majú často korene v detstve a minulosti. „O rôznych druhoch závislosti sa príliš zriedkavo hovorí ako o vážnom stave duševného zdravia. Málokedy investujeme do času na odhalenie a úplné pochopenie jej základných príčin. Cesta k závislosti je zložitá,“ povedala vojvodkyňa  po stretnutí s bývalými väzňami, rodinami závislých a ľudí v stave zotavovania. Ich stretnutie prebehlo nad očakávania, pretože aj kvôli ľudskosti a neformálneho správania manželky princa Williama vychádzali účastníci spolu ako dlhoroční priatelia.

Riaditeľ charitatívnej akcie si spomína na jej prvú návštevu väzenia, ktorá sa konala pred siedmimi rokmi. ,,Dali sme ju do miestnosti so šiestimi väzenkyňami, a to sa mohlo veľmi pokaziť, ale nestalo sa tak, pretože pochopila, spojila sa a vcítila sa do toho, o čom hovorili. Je naozaj dobrá a empatická. Bez ohľadu na chyby, ktoré ľudia v živote urobili, alebo s ktorými zápasia,“ riaditeľ dopĺňa, že sú to len ľudia ako my ostatní, a Kate si to rozhodne uvedomuje. Dodnes je v kontakte s niektorými ženami, ktoré v ten deň stretla. Snaží sa totiž zaujímať o ich každodenné pokroky.

Stretnutia s preživšími holokaustu

K jedným z jej veľkých okamžikov verejnej práce patrí aj stretnutie s ľuďmi, ktorý prežili holokaust. V roku 2020 pri príležitosti 75 rokov od skončenia holokaustu urobila fotografie preživším, ktoré sú dodnes vystavené vo vojnovom múzeu. Minulý rok sa dokonca vydala na výlet do Cumbie, kde sa stretla s dvoma z detí rodiny Windermerovej, ktoré prežili holokaust. Vojvodkyňa z Cambridgeu si túžila vypočuť ich príbehy a oceniť ich silu a statočnosť. Middleton je naozaj príkladom pre ďalšie generácie kráľovskej rodiny, pretože za posledné desaťročia dokázala viac, než dokáže ktokoľvek iný za celý svoj život.

menuLevel = 2, menuRoute = magazin/kralovska-rodina, menuAlias = kralovska-rodina, menuRouteLevel0 = magazin, homepage = false
02. december 2023 16:17