Zdroj: profimedia

Neznášali sa od prvého okamihu. Kto je nevlastná sestra Williama a Harryho?

Celá pozornosť sveta sa v rámci kráľovskej rodiny uplatňuje na dvoch bratov - Williama a Harryho. Málokto však vie, že títo dvaja majú v podstate aj nevlastnú sestru.

Ešte v čase, keď sa dal princ Charles dokopy s princeznou Dianou bolo jeho najbližším jasné, že jeho srdce aj tak patrí Camille. Práve s ňou zažil svoju prvú, skutočnú lásku, ktorá však dvojici nebola dopriata. Charles si síce Camillu chcel zobrať za svoju manželku, no jeho chtíč bol márny - nakoľko sa kráľovskej dvojici nepáčila povesť blonďavej ženy. Tá bola známa ako pomiskuitná a až príliš užívajúca si život. Do koncepcie britskej monarchie tak ani zďaleka nezapadala. 

Napriek tomu ostal princ v manželstve s Dianou dlhé roky. Z ich vzťahu vzišli dvaja synovia - princ William a neskôr aj princ Harry, no ich prítomnosť nedokázala zachrániť chátrajúci vzťah. Hádky boli na dennom poriadku a keď sa dalo tak nielen Charles, ale aj samotná Diana, utekali do náručia iných. Nevydržala to až samotná kráľovná, ktorá dvojici navrhla rozvod so slovami - takto to už ďalej nejde. 

Keď Diana v roku 1997 zomrela pri nešťastnej autonehode, Charles mal oprávnenú obavu z toho, ako verejnosť bude reagovať na jeho vzťah s Camillou - a nemýlil sa. Isté obdobie boli nielenže označení za nejmenej sympatických ľudí v celej kráľovskej rodine, ale zároveň kvôli ich pôsobeniu stratila monarchia na popularite. Trvalo dlhé roky, kým sa všetko dalo do poriadku. Princ si so svojou láskou povedal áno až v roku 2005. Ani zďaleka však nebolo všetko rozprávkové. 

Článok pokračuje na ďalšej strane

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.