Cyrano
Zdroj: Pavol Urbánek

Roxana bola moja mladosť

Eurotelevízia 31.05.2019, 12:45 Celebrity
S Pavlom Hammelom a Mariánom Vargom robila vôbec prvý slovenský muzikál Cyrano z predmestia. „Oni ma doslova vykopli v rámci mojej kariéry, za čo som im vďačná“, povedala krátko po jeho novej premiére Kamila Magálová.

Na účinkovanie v rockovom muzikáli Cyrano z predmestia nezabudne do konca svojho života, veď postava Roxany ju predsa len zviditeľnila. „Pieseň Ja nemám lásku v malíčku som si spievala ešte dlho po skončení muzikálu a zaspievam si ju aj dnes.Chodila som na nich do legendárneho bratislavského klubu Véčko, bola to moja mladosť. A keď vás formuje kvalitná muzika, ktorá vydržala toľko rokov, čo viac k tomu povedať.“

S myšlienkou prišli mladí
Cyrana z predmestia pôvodne režíroval Ivan Krajíček a na pôde bratislavskej Novej scény ho uviedli po dlhých 42 rokoch. S myšlienkou oprášiť tento nadčasový muzikál, ktorý ničím nezaostáva za tými svetovými, prišli dvaja mladí členovia hereckého súboru Novej scény Patrik Vyskočil a Dávid Hartl. Na premiére nechýbali autor hudby Pavol Hammel, textári piesní Ján Štrasser a Kamil Peteraj a autorka libreta Alta Vášová.Predstavenie bolo poctou geniálnemu autorovi hudby Mariánovi Vargovi, ktorý nás opustil pred dvoma rokmi. Pri tejto príležitosti dali v divadle namaľovať aj obraz s jeho portrétom, do ktorého zakomponovali protagonistov muzikálu. No a po premiére ho potom odovzali vdove Janke Vargovej.

Cyrano
Zdroj: Pavol Urbánek

Prežije ďalších 42 rokov?
Nestarnúca „Roxana“ Kamila Magálová, ktorú v novom naštudovaní Cyrana nahradili Mirka Gális Partlová a Romana Dang Van, dobehla na raut po premiére z iného divadla, kde mala predstavenie. Nechýbal ani  Kamilin muzikálový partner „Cyrano“ Jozef Benedik, s ktorým sa v novom naštudovaní popasovali Ján Slezák a Lukáš Pišta. Tí nešetrili chválami. Veď  niekoľko priesní z muzikálu Cyrano z predmestia, ako Kúpim si zrkadlo či Pieseň o pančuche, za roky doslova zľudoveli. Hit Ja nemám lásku v malíčku nazvali hereckým šansónom. Tvorcovia prvého slovenského rockového muzikálu boli spokojní, ako ich dielo poňali mladí. Nuž, uvidíme, ako prijme jeho novú verziu Cyrana generácia o ďalších 42 rokov...

Cyrano
Zdroj: Pavol Urbánek

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk