Zdroj: Leah Thompson

Rodina kúpila starý autobus a vlastnými rukami si ho prerobila na byt. Výsledok stojí za to!

Jeremy a Mira von Thompsonovci spoločne bývajú so svojou malou dcérkou Carys na polostrove Key Peninsula v štáte Washington v prestavenom starom školskom autobuse. Zaslúžilý žltý ford si zaobstarali v roku 2011, kedy ho po dvadsiatich dvoch rokoch služby ponúkla tunajšia škola na odpredaj.

Autobus získal drevenú fasádu a plnohodnotné vybavenie. Jedenásť metrov dlhé vozidlo upravil svojej rodine na mieru sám Jeremy. Interiér zariadila Mira vecami z blších trhov, bazárov a od príbuzných. Skromne, ale spokojne - to je heslo rodiny, ktorá si domov vybudovala vlastnými rukami.

Aby bývanie poskytovalo skutočný komfort, bolo nutné vyriešiť predovšetkým úložné priestory a nároky na život s dieťaťom. Jeremymu a Mire sa podarilo vyplniť zásuvkami, policami a skrinkami všetky hluché miesta, bez toho aby interiér autobusu vyzeral zahltený.

Odvaha pri riešení vlastného bývania sa mladej manželskej a tvorivej dvojici zúročila tiež v práci. O ich alternatívnom a napriek tomu do detailu dotiahnutom bývaní natočili reportáže najväčšej americkej televízie, správa sa rozbehla do novín po celom svete.

Získali zákazky na dizajnérske a nábytkárske práce na niekoľko mesiacov dopredu, pripravujú pre klientov návrhy a poskytujú kreatívne konzultácie. O smršť záujmu sa postarala Mirina sestra Leah, ktorá fotografie domčeku ako prvá predstavila na svojom mamičkovskom blogu a ktorej fotografie rodina pri prezentácii svojho privátneho dielka stále používa. Tvorbu rodiny Thompsonovcov môžete nájsť na webovej stránke www.vonthompsoncreative.com.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk