Žiadna zbytočnosť, ale hotový zázrak. Tieto vrecúška nevyhadzujte

Považujeme ich za nepotrebnú vec, ktorá ihneď skončí v koši, pritom dokážu neuveriteľné zázraky.

Pri rozbaľovaní nových topánok alebo kabelky natrafíme v krabici na malé vrecúško gélových guličiek. Presvedčení o tom, že sú úplne k ničomu, ihneď putujú medzi odpadky. Pritom ani nevieme, akú veľkú chybu robíme. Tieto, na prvý pohľad ničím nezaujímavé vrecúška, majú veľkú silu a dokážu priam zázraky. Guličky v nich sú vyrobené z látky – oxidu kremičitého, ktorý je veľmi užitočný v domácnosti, ako píše thesun.co.uk. Dokáže absorbovať a zadržiavať vlhkosť, čo z neho robí účinného pomocníka na bežné problémy, s ktorými sa denne stretávame.

Zachová staré fotografie a knihy


Niektorým zápach starých fotiek a kníh nevadí, ba dokonca ho milujú. Pre iných je prekážkou. Silica gél však dokáže vyriiešiť tento problém. Fotky a staré knihy vám zapáchajú kvôli vlhkosti. Papier sa rozkladá, čo je normálny chemický proces, ktorý sa deje postupne v priebehu rokov. Dá sa obmedziť vďaka silica gélu, ktorý pridáte do krabice so starými fotkami či knihami.

Mejkapovú taštičku udrží sviežu a suchú


Umývate si zuby, keď vám zrazu voda šplechne do taštičky na mejkap? Nezúfajte. Silica gél je aj v tomto prípade účinným pomocníkom, ktorý vás zbaví vody. Guličky vo vrecúšku dokážu absorbovať 20 až 40 percent vlastnej váhy. Doslova vysušia vodné kvapky.

Snímka: flickr.com/dalyswe

Zachráni mokrý mobilný telefón


Voda je pre mobilný telefón katastrofou. Pri každodenných činnostiach sa ľahko môže stať, že sa dostane do styku s vodnými kvapkami. Ak sa tak stalo, uložte svoj telefón do misky s vrecúškami s oxidom kremičitým. Je to dokonca až 10.krát účinnejšie ako ich ponechať v miske s ryžou, čo bol doteraz známy spôsob. 

Zbaví športovú tašku zápachu a vlhkosti


Po hodine intenzívneho cvičenia je vaša športová taška plná baktérií, ktoré vytvárajú nepríjemný zápach. Baktériám sa najlepšie darí v teplom a vlhkom prostredí. Preto je prepotené tričko či tenisky skvelým miestom na ich rozmnožovanie. Silica gél pohlcuje vlhkosť a tým pádom ničí baktérie.

Udrží striebro lesklé


Každý má skúsenosť s tým, že sa mu po čase striebro zakalilo a na povrchu sa vytvoril nepekný tmavý povlak. Aj preto často šperky nakoniec skončia v koši. Môžu za to reakcie s chemickými látkami vo vzduchu. Najlepšie sa dá tomu zabrániť tak, že sa jednoducho obmedzí jeho prítomnosť na vzduchu. Stavte na plastové tašky so silica gélom a bude po probléme. 

Poradí si s mokrými plavkami


Každý to už pozná. Pred odchodom z kúpania si vyzlečiete plavky, ktoré hodíte do tašky. Vďaka vlhkému prostrediu sa vám v taške začnú rozmnožovať baktérie a plesne. Nabudúce to radšej spravte inak. Mokré plavky dajte do plastového vrecka so silica gélom. Netreba len zabúdať, že silica gél nemá nekonečnú kapacitu pohlcovať vlhkosť. A to sa týka jeho využitia vo všetkom. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania svetevity.sk.