Zdroj: flickr

Dlhá menštruácia či lenivosť. Dôvody, za ktoré boli ženy v minulosti umiestnené do blázincov

O tom, že boli minulé storočia mimoriadne kruté voči ženám, vieme všetci. Vedeli ste však, že ženy boli umiestňované do blázincov pre banálne dôvody?

Menštruácia

Prirodzený proces ženy strašil mužov už od nepamäti. Napriek tomu, že menštruáciu naoko akceptovali, odmietali prijať akékoľvek výchyľky, ktoré samozrejme, stanovili muži. Keď menštruácia trvala príliš dlho a žena ju dala na sebe poznať - čiže nezatajovala príznaky PMS, bola automaticky umiestnená do blázinca.

Lenivosť

Znie to neuveriteľne, no aj taký banálny dôvod, akým je lenivosť, bol kedysi vstupenkou do psychiatrickej liečebne - samozrejme len pre ženy. Muži v tom období mali povolené relaxovať nič nerobením, nakoľko sa podľa vtedajšej optiky práve oni starali o rodinu a mali tak prirodzene právo oddychovať. Ak sa žena rozhodla, že cez deň nenavarí a namiesto toho nebodaj robila niečo pre seba alebo spala, manžel ju mal právo poslať preč.

Masturbácia

Onanovanie bolo pre ženy neprípustné. Ak ich pri tom nachytal vlastný manžel, alebo ktokoľvek iný, žena sa mohla rozlúčiť so svojím domovom. Masturbácia bola pre ženu nielen obrovským hriechom ale aj znakom toho, že pohŕda svojím manželom, ktorého úlohou je svoju manželku uspokojiť po všetkých stránkach.

Ďalšie dôvody, prečo boli ženy umiestňované do blázincov:

1. Nemorálny život

2. Svadba s vlastným synom

3. Zlé spoločenské návyky

4. Prehnané čítanie noviel 

5. Prehnané dramatizovanie

6. Hystéria

7. Žiarlivosť

8. Nadpriemerný sexuálny apetít

9. Krvavý výtok mimo menštruácie

10. Prehnané štúdium náboženstva či politiky

11. Zlá spoločnosť, ktorá sa nepáčila manželovi

12. Výrazné zlozvyky

13. Smútok, žiaľ

14. Nedostatočný intelekt

15. Entuziazmus pre prácu

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk