Zdroj: shutterstock

Trápi vás nafúknuté brucho? Tento jednoduchý cvik vám pomôže už do pár minút

Keď sa aj vy občas cítite ako nafúknutý balón, máme pre vás riešenie.

Ak do toho nerátame rôzne intolerancie a jedlá, ktoré nám škodia, ďalším najčastejším dôvodom nafúknutého brucha je nesprávna konzumácia potravy. Buď jedlo jete príliš rýchlo alebo žujete s otvorenými ústami - v takýchto prípadoch sa vám do žalúdka dostáva nepotrebný vzduch. 

Mnoho lekárov odporúča klasický jednoduchý cvik, ktorého podstatou je správne dýchanie. Zaberie vám len pár sekúnd a po niekoľkých minútach zbadáte jasný rozdiel. V prípade, že toto cvičenie budete praktizovať častejšie, vaše problémy by sa mali elimonovať. 

Postavte sa, dbajte pri tom na to, aby ste vášmu nafuknutému bruchu dopriali voľnosť - ak máte na sebe nepohodlné legíny, stiahnite si ich pod bruško. Je taktiež dôležité aby ste stáli vystretá, chodidlá by ste mali mať na šírku vašich bokov a ramená ťahať dozadu. Zhlboka sa nadýchnite a držte dych aspoň 5 sekúnd. Potom sa snažte všetok vzduch vydýchnuť - pozor, musí to trvať minimálne 10 sekúnd! Vydychujte čo najdhlšie a po skončení sa zohnite k nohám a posledný krát zhlboka vydýchnite. Opakujte aspoň trikrát.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk