Zdroj: shutterstock

Tieto rastliny by v domácnosti nemali chýbať. Udržujú čistý vzduch a chránia pred chorobami

Tak čo, máte všetky tri doma?

Zelená cesta k spokojnosti

Okrem toho, že izbové rastliny udržiavajú ovzdušie čisté, vnášajú do domácností aj harmóniu. Podľa štúdií ľudia, ktorí ich majú doma, sú šťastnejší a vyrovnanejší. Študenti pri nich dokazujú lepšie výsledky, pretože podporujú produktivitu a sústredenie. Pracovníci sú zas spokojnejší so svojim pracovným prostredím a menej chorí. Dokonca aj pacienti v nemocnici sa lepšie cítia, ak sú obklopení zeleňou.

Anglický brečtan

Vedci dokázali, že táto jednoduchá rastlinka, ktorá prežije vo väčšine domácnostiach bez väčšej opatery, patrí k najužitočnejším. Spoľahlivo z ovzdušia odstraňuje benzén, formaldehyd, xylén či toulén.

Hadia rastlina - Sansevieria

Sanseviera je podobne ako anglický brečtan, tiež veľmi jednoduchou rastlinou, ktorá nevyžaduje špeciálne podmienky. Zistilo sa, že taktiež patrí k účinným ,,zariadeniam'' na čistenie vzduchu.

Papraď

Rastlina, ktorá pochádza pôvodom z vlhkých močiarov, je účinná pri odstraňovaní formaldehydov, toulénov, ale zároveň aj vzduchom prenášaných baktérií, plesní a baktérií z vnútorného vzduchu.

Horúce novinky

Nechajte si posielať emailom prehľad horúcich noviniek, nových trendov a chutných receptov.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Ticketportal.sk